Rugsėjis – Spalis

linija
laikas
Greito sprendimo uždavinių konkurso nugalėtojai

Gimnazijoje spalio 25 dieną vyko Greito sprendimo uždavinių konkursas. Sveikiname nugalėtojus!
I vieta – Ernestas Liekis.
II vieta – Džiugas Kazakevičius, Margiris Laučys.
III vieta – Greta Katauskaitė, Nojus Osinskas.

llinija
laikas
Mes didžiuojamės gimnazijos direktoriumi

Vilniaus meras Remigijus Šimašius spalio 10 d. Rotušėje apdovanojo kelias dešimtis savivaldybės ir jos įstaigų darbuotojų už šaunias sėkmingas iniciatyvas, pastangas ir darbus, kuriant Vilnių.
„Jūs miesto labui ir gerovei darote daugiau, nei reikalauja einamos pareigos, neskaičiuodami darbui atiduoto laiko. Džiaugiuosi žinodamas, kad dirbame komandoje, kuri nuoširdžiai linki savo miestui šviesos, jaukumo ir gerovės, o vilniečių norai, lūkesčiai ir viltys tampa realiais darbais, kurių dėka dauguma gyventojų jaučia, kad Vilnius yra geriausias miestas gyventi“, – dėkojo darbuotojams sostinės meras.
Kelios dešimtys darbuotojų gavo atminimo ženklus – „Už nuopelnus Vilniaus savivaldai“. Apdovanojimų akimirkos.

llinija
laikas
Kviečiame sportuoti

Norintys sportuoti kviečiami atvykti. Grafikas.

llinija
laikas
Pamoka V. Mykolaičio memorialiniame bute-muziejuje

Spalio 16 d. ir 24 d. IV kl. moksleiviai (4A1, 4A6 srautai) vyko į lietuvių kalbos ir literatūros pamoką Vinco Mykolaičio memorialiniame bute-muziejuje. Muziejaus darbuotoja papasakojo apie V. Mykolaičio gyvenimą, kūrybą. Buvo rodomos skaidrės, iliustruojančios svarbiausius poeto gyvenimo faktus, filmuota medžiaga, tad moksleiviai turėjo galimybę išgirsti paties V. Mykolaičio skaitomų eilėraščių. Taip pat moksleiviai apžiūrėjo memorialinius kambarius, susipažino su namo, buto, eksponatų istorija.

llinija
laikas
„Gamtos spalvos“ – renginys gimnazijos bendruomenei

Spalio 23 d. popietę gimnazijoje vyko gamtos mokslų mokytojų Jolantos Bodrije, Aidos Griškienės ir Kristinos Žekonytės organizuotas renginys „Gamtos spalvos“, skirtas gimnazijos bendruomenei.
Dalyviai klausėsi Tado Alčausko paskaitos apie maistinius dažus, buvo pristatytas ir Gretos Mecelicaitės paaiškintas dispersijos reiškinys. Austėja Perednytė ir Ieva Tenkutytė mokė renginio dalyvius tinkamai pasirinkti kremus, paaiškino kremų sudėties žymėjimo simbolius.
Renginyje stebėti cheminiai eksperimentai su spalvomis, dalyviai patys atliko du eksperimentus: „Vanduo baliklis“, „Iš pieno plaukęs“. Jiems talkino Arminas Bartulis, Gabriela Šimkonytė, Augustas Jankauskas, Vytautė Bajoraitė, Diana Žibūdaitė, Dominykas Liukpetris.
Renginio dalyviai tapė gamtiniais dažais, klausėsi Ramunės Milerytės dainų.

llinija
laikas
Sveikatingumo diena

2018 m. spalio 19 diena Vilniaus Žirmūnų gimnazijoje – Sveikatingumo diena.
Iš ryto mokiniai klausė paskaitų apie taisyklingą mitybą (lektorė Edita Gavelienė), emocinę sveikatą (lektorės Živilė Razinkovienė, Gabrielė Skabeikytė), sveiką gyvenseną (lektoriai Juozas Olekas, Dainius Kepenis). Taip pat mokėsi suteikti pirmąją pagalbą, gaivinti (lektorius Oskaras Medzevičius).
Po 4 pamokų visi I klasių mokiniai vyko į pėsčiųjų žygį Kalvarijų Kryžiaus keliu, II klasių mokiniai dalyvavo orientacinėse varžybose po Vilniaus senamiestį ir Antakalnį, o III-IV klasių mokiniai dalyvavo Solidarumo bėgime. Daugiau čia.

llinija
laikas
Gimnazijoje svečiai iš Vokietijos

Spalio 5- 12 d. gimnazijoje svečiavosi Vokietijos Paderborno Schloss Neuhaus moksleiviai.

llinija
laikas
Konstitucijos egzamino I etapas

2018 m. spalio 4 d. Vilniaus Žirmūnų gimnazijoje vyko Konstitucijos egzamino I etapas. Užduotis sprendė 197 II-IV klasių gimnazistai. Nugalėtojai:
Rytis Stankevičius (IVC)
Margiris Laučys (IIIB)
Justina Alčauskaitė (IID)
Rusnė Marija Poligaitė (IID)
Austėja Kaupaitė (IIG)
Saulė Kondraškaitė (IIG)
Aušra Šileikytė (ID).
Linkime nugalėtojams sėkmės II etape, kuris vyks spalio 18 d. (ketvirtadienį) 10.00 val. 201 kab. Renginio akimirkos.

llinija
laikas
Pilietinio ugdymo pamoka Žydų informacijos ir kultūros centre

Žirmūnų gimnazijos mokiniai rugsėjo mėn. minėjo Lietuvos žydų genocido atminimo dieną. Tą proga visos II klasės su pilietinio ugdymo mokytojais lankėsi Žydų informacijos ir kultūros centre.Ten jiems buvo papasakota apie žydų gyvenimo ir išgyvenimo subtilybes Antrojo pasaulinio karo metais Vilniaus getuose. Taip pat mokiniai susipažino su „Malinos“ ekspozicija.
Su ekspozicijos momentais galima susipažinti čia..

llinija
laikas
Su Mokytojų diena!

Margaspalviais rudens žiedais pražysta Mokytojų dienos šventė. Darnos, kūrybingumo, stiprios sveikatos, gražaus bendradarbiavimo ir tyros Jums šventinės nuotaikos! Su Mokytojų diena!

llinija
laikas
Mokytoja Vaida Gailiūnienė – 2018 metų Mokytoja

Mūsų mokytoja Vaida Gailiūnienė išrinkta 2018 metų Mokytoja. Sveikiname ir džiaugiamės! Metų mokytojus Vilniaus rotušėje sveikino ir apdovanojo meras Remigijus Šimašius.

llinija
laikas
Išvyka į parodą

Spalio 2 dieną III g klasės mokiniai vyko į Valdovų rūmus pasižiūrėti pasaulinio garso Renesanso ir Baroko dailininkų kūrinių. Mokiniai klausėsi gidės pasakojimo apie šias epochas, pasaulėjautos raišką tapyboje, dalyvavo edukacinėje pamokoje- išbandė auksavimo techniką, taip pat galėjo atlikti užduotis edukaciniame sąsiuvinyje „Florentietiškas pasivaikščiojimas Vilniuje”. Daugiau.

llinija
laikas
Barokinio teatro triukšmų mašinų kūrybinės dirbtuvės

2018 m. rugsėjo 27 d. Menų spaustuvės Kišeninėje salėje vyko kompozitoriaus ir garso menininko Arturo Bumšteino kūrybinės dirbtuvės, inspiruotos barokinio teatro triukšmų mašinų performanso „Blogi orai“. Dirbtuvėse dalyvavo mūsų gimnazijos IV kl. teatro grupė ir teatro studijos „ Alyvos“ mokiniai. Jie buvo supažindinti su barokinio teatro triukšmų (vėjo, lietaus, jūros, griaustinio) mašinomis. Kartu su performanso „Blogi orai“ atlikėjais A. Bumšteinas kvietė pagal meteorologinius žemėlapius improvizuoti, imituojant įvairias gamtos stichijas. Renginio pabaigoje dalyviai surepetavo ir atliko nedidelį muzikinį „Blogų orų“ performansą. Dirbtuvių akimirkos.

llinija
laikas
Tarptautiniai jaunimo debatai

2018 m. rugsėjo mėn. Bratislavoje vyko XII Tarptautinis konkurso „Tarptautiniai jaunimo debatai“ finalas. Jame dalyvavo 24 geriausi nacionalinių debatų nugalėtojai iš Baltarusijos, Bulgarijos, Čekijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Rusijos, Slovėnijos, Slovakijos, Ukrainos ir Vengrijos. Tarp geriausiųjų ir mūsų gimnazijos mokinė Vasarė (2-oji iš dešinės). Renginį globojo Slovakijos prezidentas Andrej Kiska.

llinija
laikas
Sveikiname

Rugsėjo 26 d. Žirmūnų gimnazijos moksleiviams įteikti tarptautiniai vokiečių kalbos (DSD I) sertifikatai.

llinija
laikas
Gimnazijos bendruomenės narių dėmesiui

Informuojame, kad vadovaujantis Gimnazijos tarybos 2018-06-18 protokolo Nr. V(2.1) ir direktoriaus 2018-06-22 įsakymu Nr. V-39(1.3) uniformos dėvėjimas iki 2019 m. sausio 31 d. nėra privalomas.

llinija
laikas
Sąmoningas karjeros pasirinkimas ir studijos užsienyje

Rugsėjo 20 d. per klasės valandėlę vyko renginys vyresniųjų klasių gimnazistams, besidomintiems karjeros planavimu bei studijomis užsienyje.

llinija
laikas
Literatūros sąrašas I klasei

Skelbiamas literatūros sąrašas būsimiems gimnazijos pirmokams. Malonaus skaitymo! Sąrašas.

llinija
laikas
II-III- IV klasių tėvų susirinkimai

2018 m. rugsėjo 19- 20 dienomis gimnazijoje vyks II-III- IV klasių tėvų susirinkimai.

llinija
laikas
Kvietimas I klasių mokiniams

Kviečiame visus būsimus I-ų klasių gimnazistus atvykti į gimnaziją rugpjūčio 30 d. 10.00 val. ir susitikti su klasių auklėtojais, gimnazijos savivalda ir savo naujais klasės draugais.

llinija
laikas
Mokslo ir žinių šventė

Mokslo metų pradžios šventė prasidės rugsėjo 3 d. (pirmadienį) 9.00 val. vidiniame gimnazijos kiemelyje.

llinija