Kovas – Balandis

linija
laikas
Sveikinimas

Jaukių ir šiltų šv. Velykų!

llinija
laikas
Kviečiame mokytis Vilniaus Žirmūnų gimnazijos I-III klasėse

Informacija stojantiems į I gimnazijos klasę.
Nuo kovo 1 d. iki kovo 31 d. 16.00 val. užpildykite prašymą Vilniaus miesto savivaldybės interneto svetainėje adresu http://www.vilnius.lt/mokykla.
Nuo kovo 1 d. iki kovo 31 d. 16.00 val. atvykite į gimnaziją ir priėmimo komisijai pateikite šiuos dokumentus:
1) užpildytą registracijos formą, kurioje nurodomi kandidato asmeniniai duomenys ir kurios krypties (humanitarinės, matematinės, gamtos mokslų ar bendroje) klasėje ketina mokytis. Formos pavyzdį galima rasti gimnazijos interneto svetainėje adresu http://www.vzg.lt arba 122 kab.;
2) išrašą iš elektroninio dienyno, patvirtintą mokyklos spaudu, arba mokyklos pažymą, patvirtinančią I pusmečio ar II trimestro įvertinimus;
3) praėjusių ar šių mokslo metų miesto, šalies ir tarptautinių konkursų, olimpiadų laureatų ir nugalėtojų diplomų (1-3 vietos) kopijas.
Kiekvienam, užpildžiusiam registracijos formą, suteikiama teisė dalyvauti Patikrinime, suteikiamas registracijos numeris bei prisijungimo kodas.
Patikrinimo data ir laikas – gegužės 4 d. 9.00 val.
Gegužės 20 d. iki 15.00 val., laikantis asmenų privatumo teisių, Patikrinimo rezultatai, konkursinis balas ir kvietimas mokytis paskelbiami asmeniškai kiekvienam kandidatui (gimnazijos interneto svetainėje adresu http://www.vzg.lt). Informacija apie rezultatus telefonu neteikiama ir apeliaciniai prašymai nepriimami. Koduotas kviečiamų mokinių sąrašas skelbiamas gimnazijos svetainėje.
Iki gegužės 24 d. darbo pabaigos pakviestų mokytis kandidatų tėvai Vilniaus miesto savivaldybės interneto svetainėje adresu http://www.vilnius.lt/mokykla patvirtina kvietimą mokytis. To nepadarę netenka galimybės mokytis gimnazijoje.
Birželio 3–7 d. priimtiems mokiniams išduodamos pažymos bei mokymosi sutartys.
Daugiau informacijos apie priėmimą į I-III gimnazijos klases rasite KONKURSINĖS ATRANKOS Į VILNIAUS Žirmūnų GIMNAZIJĄ ORGANIZAVIMO TVARKOJE.

llinija
laikas
Konferencija – paroda

Kovo 29 dieną Vilniaus Žirmūnų gimnazijoje vyko mokytojų Jolantos Bodrije, Vaidos Gailiūnienės ir Rasos Šilinskienės organizuota Vilniaus miesto gimnazijų I-IV klasių mokinių integruota istorijos – technologijų konferencija – paroda „Verčiu Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo puslapius“, kuri buvo skirta Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio veiklai, Baltijos kelio trisdešimtmečiui paminėti. Konferencijos – parodos metu mokiniai iš 7 Vilniaus miesto mokyklų pristatė 12 pranešimų įvairiomis Lietuvos laisvės istorijos temomis ir 30 technologinių darbų, kurie šiuo metu eksponuojami mokykloje. Konferencijoje apsilankė svečiai – gerb. Angonita Rupšytė, LR Seimo informacijos ir komunikacijos departamento, Parlamentarizmo istorinės atminties skyriaus vedėja bei Lietuvos centrinio valstybės archyvo darbuotojas Vaidas Agurkis, kuris sutiko gimnazijoje eksponuoti LVCA parodą „Laisvės vardas – Lietuva“. Parodą galite apžiūrėti antrame aukšte, istorikų koridoriuje.
Dėkojame konferencijos – parodos dalyviams, mokytojoms organizatorėms bei mokiniams, prisidėjusiems prie šio renginio. Susitiksime kitais metais!
Kviečiame pasidžiaugti akimirkomis! Plačiau.

llinija
laikas
Lietuvos matematikos olimpiada

Kovo 23-24 d. vyko 68-oji Lietuvos mokinių matematikos olimpiada. Sveikiname Žirmūnų gimnazijos IIb klasės mokinę Justiną Vaičaitytę, laimėjusią sidabro medalį! Plačiau.

llinija
laikas
Šalies rusų (užsienio) kalbos olimpiada

Balandžio 4-6 dienomis Kauno A. Puškino gimnazijoje vyko šalies rusų (užsienio) kalbos olimpiada. Diana Grimbovskaja užėmė III vietą. Sveikiname!

llinija
laikas
Teatrų festivalis „Žodžiai“

Teatro studijos „Alyvos“ mokinės Gretos Mecelicaitės režisuotas sceninis etiudas iš pjesės „Išleistuvės“ (pjesės autorė: Austė Urbanavičiūtė) buvo parodytas kovo 30d. teatrų festivalyje „Žodžiai“ (LVJC) ir apdovanotas padėka „Už savęs ieškojimą“.
Balandžio 1d. S. Daukanto gimnazijoje Vilniaus miesto gimnazijų teatro šventėje „Į sceną“, kurioje buvo paminėta ir teatro diena, šis etiudas buvo nominuotas „Už aktualiausią temą“. Sceniniame etiude vaidino Nomeda Griškevičiūtė, Joris Juška, Kamilė Žekonytė, Smiltė Šarakauskaitė. Plačiau.

llinija
laikas
Edukacinė išvyka į Lietuvos radiją bei televiziją

Kovo-balandžio mėnesį Žirmūnų gimnazijos II kl. mokiniai lankėsi Lietuvos radijuje ir televizijoje bei juose esančioje muziejinėje ekspozicijoje. Mokiniai susipažino ne tik su Lietuvos radijo ir televizijos istorija, taip pat aplankė radijo bei televizijos studijas, susipažino, kaip šiandien gyvena Lietuvos nacionalinis transliuotojas. Edukacinės ekskursijos metu gimnazistams buvo sudaryta galimybė pamatyti pirmąją televizijos studiją, kurioje prasidėjo jos istorija.
Gimnazistai susipažino su muziejaus rinkiniais, kuriuos sudaro rašytiniai, grafiniai, garso ir vaizdo dokumentai, leidiniai, periodika, muziejinę vertę turinti aparatūra bei įranga, jos detalės, radijo imtuvai, televizoriai ir kiti eksponatai, pasakojantys apie radijo ir televizijos raidą Lietuvoje, iškiliausius šioje srityje dirbusius žmones.

llinija
laikas
Sveikiname!

Sveikiname Viliją Sviderskytę ir Dainorą Kizytę, tarpmokykliniuose vokiečių k. debatuose užėmusias I ir III vietas.
Sėkmės Vilijai Lietuvos debatų finale balandžio 18d.!!!

llinija
laikas
Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinis etapas

Balandžio 3-5 dienomis Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinis etapas. Buvo pristatyti 27 darbai iš visos Lietuvos. Du darbai buvo mūsų gimnazijos mokinių: Vakarės Klyvytės ir Dovydo Jotauto.
Vakarės darbas „Probiotikas probioagro žieminių rapsų Brassica napus „Hornet“ augimo ir jų atsparumo šalčiui stimuliatorius“ (vadovė Vilma Baužienė) laimėjo II vietą, o Dovydo darbas „StratoLab LT artimojo kosmoso misija“ laimėjo III vietą ir buvo įvertintas prizu už inovatyvumą. Sveikiname Vakarę ir Dovydą!

llinija
laikas
Vilniaus miesto geografijos olimpiados II etapas

Sveikiname Vilniaus miesto geografijos olimpiados „Amerika- nuo Aliaskos iki Ugnies Žemės“ II etape puikiai pasirodžiusius Rytį Stankevičių (IVc) ir Dovydą Jotautą (IIIg).
2019 metų II turo rajonų / miestų geografijos olimpiadoje dalyvavo 1160 mokinių, olimpiada vyko 59 Lietuvos savivaldybėse. Susumavus visų Lietuvos mokinių rezultatus, buvo paskelbti atskirų rungčių nugalėtojai: Rytis Stankevičius tapo 2019 m. žemėlapio užduoties nugalėtoju Lietuvoje!
Rytis ir Dovydas pakviesti į Respublikinę geografijos olimpiadą, kuri vyks Birštone gegužės 2-4d.
Linkime didelės sėkmės!

llinija
laikas
Vilniaus miesto geografijos olimpiados II etapo prizininkai

Sveikiname Vilniaus miesto geografijos olimpiados II etapo prizininkus!
Rytis Stankevičius (IVc) – I vieta
Dovydas Jotautas (IIIg) – II vieta
Lukas Bulka (IIf)- III vieta

llinija
laikas
Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada

Kovo 8-9 dienomis Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijoje vyko Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų 9-12 kl. mokiniams. Olimpiadoje sėkmingai dalyvavo ir mūsų gimnazijos mokiniai: IVc kl. mokinys Rytis Stankevičius laimėjo II vietą ( mokytoja Audronė Markeliūnienė ), o Ie kl. mokinė Rasa Masiliūnaitė – III vietą (mokytoja Laima Laurinavičiūtė). Dėkojame už atidą lietuviškam žodžiui, už pomėgį skaityti ir kurti. Nuoširdžiai sveikiname. Plačiau.

llinija
laikas
Integruota pamoka „Kelioniniai žmonės“

Kovo 26 d. mokytojos N. Smilinskienė ir R. Kulytė-Polini pakvietė į integruotą muzikos-retorikos pamoką tema „Kelioniniai žmonės“. Retorikos būrelio mokiniai kūrė tekstus šia tema, o muzikos pamokos mokinės pritaikė jiems muziką ir garsus. Mokiniai skaitė monologus apie žmones, kurie keliauja traukiniais, troleibusais, lėktuvais, dviračiais ir t.t. Plačiau.

llinija
laikas
Renginys, skirtas Pasaulinei Žemės dienai paminėti

Kovo 20 d. mokytojos J.Sikorskienė ir D.Kalinskienė jau antrą kartą pakvietė I kl. moksleivius į integruotą geografijos-anglų kalbos renginį – protmūšį, skirtą Pasaulinei Žemės dienai paminėti. Moksleivių komandos varžėsi tarpusavyje, atsakinėdamos į įvairius klausimus apie astronomiją, geologiją, chemiją, saugomus gamtos objektus, globaliąsias Žemės problemas. Originalias užduotis parengė IVa kl. moksleivis Tadas Alčauskas. Pasveikinti geriausias žinias pademonstravę mokiniai.
Protmūšio nugalėtojai:
I vieta – I d kl. komanda
II vieta –I g kl. komanda
III vieta –I c kl. komanda
Sveikiname nugalėtojus, dėkojame visiems dalyviams ir linkime toliau tobulėti bei konkrečiais darbais prisidėti prie gamtinės aplinkos saugojimo! Plačiau.

llinija
laikas
Matematikos ir IT miesto etapo laimėtojų apdovanojimas

Kovo 14 d. VU matematikos ir informatikos fakultete buvo apdovanoti Vilniaus miesto matematikos ir informatikos miesto etapo laimėtojai.

llinija
laikas
Teatro studijos pasirodymas Vilniaus lietuvių namuose

Kovo 14d. teatro studijos „Alyvos“ mokiniai buvo pakviesti į Vilniaus lietuvių namus parodyti pagal I. Mero romaną „Lygiosios trunka akimirką“ sukurtą spektaklį. Spektaklį žiūrėjo I-IV kl. mokiniai. Po spektaklio šios mokyklos mokiniai uždavė daug įdomių klausimų, įvyko įdomi diskusija apie spektaklio kūrybinį procesą, apie aktorių savijautą vaidinant tokius jautrius vaidmenis, apie pagrindinę problemą – pasirinkimą.

llinija
laikas
Vilniaus miesto vokiečių kalbos olimpiada

Sveikiname Vilniaus miesto vokiečių kalbos olimpiados nugalėtojus!
B1 grupėje:
Lėja Punytė– I vieta
Raminta Misiūnaitė– II vieta
Miglė Pekarskaitė – III vieta
B2 grupėje:
Vilija Sviderskytė- I vieta
Dainora Kizytė – II vieta
Guoda Blažytė – III vieta
Sėkmės šalies vokiečių kalbos olimpiadoje!

llinija
laikas
Pilietiškumo pamoka

Kovo 14 d. gimnazijoje II kl. mokiniams vyko pilietiškumo pamoka, kurią vedė Domas Miciulevičius ir Kristijonas Povylius, „Misija Sibiras 2018“ dalyviai. Jie papasakojo, kaip jiems sekėsi misijoje ir su kokiais netikėtumais susidūrė. Pavyzdžiui, netikėtai misiją teko atlikti ne Sibire, bet Kazachstane. Čia ieškojo lietuvių tremtinių kapų. Svečiai kvietė gimnazistus nebijoti iššūkių ir tapti šios misijos dalyviais. Daugiau informacijos apie šią misiją rasite čia.

llinija
laikas
Penktasis nacionalinis istorijos žinovo konkursas

Kovo 10 d. Seime vyko penktasis Nacionalinis istorijos žinovo konkursas. Mūsų mokinys R. Stankevičius (IV kl.) gimnazijų klasių grupėje užėmė II vietą. Sveikiname!

llinija
laikas
FLL regioninės varžybos

Kovo 2 dieną Vilniaus Žirmūnų gimnazijos robotikos būrelio komanda „Aurora Borealis“ (Miglė Adomaitytė (II kl.), Kamilė Pesliakaitė (I kl.), mokytojas (treneris) Darius Bakšys) dalyvavo FLL (First Lego League) regioninėse varžybose ir Vilniaus apskrityje užėmė IV vietą (surinkti 182 taškai). Nuo I vietos laimėtojų atsilikta tik 13 taškų. Mūsų komanda kovo 23 d. dalyvaus robotiadoje ir varžysis su geriausiomis Lietuvos komandomis. Linkime mūsų komandai sėkmės!

llinija
laikas
Gimnazistų XVIII sporto žaidynės ir Vilniaus miesto mokyklų žaidynės

Sveikiname mūsų gimnazistus, sėkmingai pasirodžiusius Vilniaus miesto gimnazistų XVIII sporto žaidynėse ir Vilniaus miesto mokyklų žaidynėse! Plačiau.

llinija
laikas
Pamokoje tema „Sukilimas be šautuvų (1989-1998)“

Kovo 10 d. Ugdymo plėtotės centre mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo pamokoje tema „Sukilimas be šautuvų (1989-1998)“. Apie šį sukilimą kalbėjo politikas, meno, muzikos istorikas Vytautas Landsbergis.

llinija
laikas
Mokiniai vyko į kruizinę kelionę Ryga-Stokholmas-Sigulda

Kovo 9-11 dienomis III a, III c, III d, III f ir III g klasės mokiniai vyko į kruizinę kelionę Ryga-Stokholmas-Sigulda. Jie dalijasi kelionės akimirkomis.

llinija
laikas
Pažįstame istoriją

Mūsų gimnazistai dalyvavo renginyje, skirtame A. Ramanausko-Vanago 100-osioms gimimo metinėms.

llinija
laikas
Priminimas dėl dokumentų pateikimo

Primename, kad stojantys į Vilniaus Žirmūnų gimnazijos I klasę dokumentus, nurodytus priėmimo tvarkoje, pateiktų iki š. m. kovo 29 d. 15 val. į raštinę (122 kab.). Laukiame Jūsų.

llinija
laikas
Sveikiname

Sveikiname su Nepriklausomybės atkūrimo diena!

llinija
laikas
Užgavėnės

Kovo 5 d. Žirmūnų gimnazijoje mokiniai išlydėjo žiemą ir kvietė grįžti pavasarį. Dėkojame I klasių mokiniams, padėjusiems organizuoti Užgavėnių šventę. Daugiau.

llinija
laikas
Lietuvos mokinių vokiečių kalbos olimpiada

Sveikiname Lėją Punytę ir Viliją Sviderskytę, laimėjusias Lietuvos mokinių vokiečių kalbos olimpiadoje sidabro medalius!

llinija
laikas
Pristatyti metiniai projektai

Balandžio 15 ir 17 dienomis II klasių mokiniai pristatė 26 geriausius metinius projektinius darbus (biologijos, tiksliųjų, socialinių, gamtos ir technologijų mokslų) vertinimo komisijoms. Kaip sekėsi mokiniams, sužinosite iš karto po pavasario atostogų. Geriausi ir įdomiausi darbai gegužės 10 d. bus pristatyti konferencijoje I klasių mokiniams. Daugiau akimirkų čia.

llinija
laikas
Lietuvos mokyklų žaidynių merginų tinklinio varžybos

Sveikiname Žirmūnų gimnazijos merginų tinklinio komandą! Plačiau.

llinija
laikas
Sveikiname

Sveikiname Lėją Punytę, laimėjusią vokiečių literatūros konkurse „Lesefüchse“ II vietą ir Džiugą Kazakevičių, laimėjusį mėnesio stipendiją į vasaros stovyklą Vokietijoje!

llinija
laikas
Nacionalinio Tarptautinių jaunimo debatų finalas

Sveikiname Viliją Sviderskytę! Ji – nacionalinio Tarptautinių jaunimo debatų finalo nugalėtoja! Plačiau.
Ji atstovaus Lietuvai tarptautiniuose debatuose Budapešte rugsėjo mėnesį!

llinija
laikas
Teatro studija „Alyvos“

Teatro studija „Alyvos“ dalyvaus teatro laboratorijoje Italijoje. Plačiau.

llinija
laikas
Ekskursija į Lietuvos centrinį valstybės archyvą

Balandžio 11 d. II-IV klasių mokiniai apsilankė Lietuvos centriniame valstybės archyve O. Milašiaus gatvėje Saulėtekio rajone. Mokiniai susipažino su archyvo istorija, funkcijomis, apžiūrėjo parodos eksponatus. Plačiau.

llinija
laikas
Šis tas apie Nojų

Manome, kad Nojus – vienas iš geriausių mūsų mokyklos chemikų ir biologų. Ir ne tik chemikas – puikus mokinys, šaunus bendraklasis ir geras draugas.
Nojus į Žirmūnų gimnaziją atėjo prieš trejus metus iš Petro Vileišio progimnazijos.
Paprastas ir kartu labai ypatingas, Nojus visad buvo draugiškas, komunikabilus, logiško mąstymo, įžvalgus, linksmas, visada pasidalija mintimis ir žiniomis, o paprašytas – padeda, pataria.
Jau pirmais gimnazijos metais atsiskleidė jo talentas ir potraukis chemijai. I gimnazijos klasėje miesto chemijos olimpiadoje laimėjo I vietą, Lietuvoje – III, o dr. Bronislovo Lubio vardo respublikiniame chemijos konkurse gavo prizų už geriausiai atliktą teorinę ir praktinę dalis.
Antroje gimnazijos klasėje Nojus pradėjo lankyti neakivaizdinę jaunųjų chemikų mokyklą „Pažinimas“ ir vėl miesto chemijos olimpiadoje užėmė I vietą, Lietuvoje – II, o dr. Bronislovo Lubio konkurse buvo apdovanotas prizu už geriausiai atliktą teorinę dalį.
Šiais metais Nojus – III kl. gimnazistas. Jis baigė „Pažinimo“ mokyklą. Miesto chemijos olimpiadoje užėmė I vietą, Lietuvoje – III vietą, be to, tapo laureatu (trejus metus Lietuvos olimpiadoje užėmė prizines vietas).
Taip pat Nojus skiria daug laiko įvairiems eksperimentams, kurie padeda geriau pažinti įstabųjį chemijos pasaulį, gilinti žinias, o rezultatais mielai pasidalija su kitais chemijos mėgėjais.
Nors Nojus mokslininkas, chemikas, jam nesvetimas menas: mėgsta dailę, muziką, vaikšto į spektaklius su klase, netgi pats piešia ir tapo savo malonumui.
Labai džiugu, kad turime tokį įvairiapusišką, draugišką ir visąlaik pagalbos ranką ištiesiantį bendraklasį. Be abejo, toks didelis domėjimasis chemija, smalsumas atneš dar daugybę pergalių šioje srityje, o tai padės pelnyti ne tik geriausio Žirmūnų gimnazijos chemiko vardą, bet ir geriausio chemiko vardą Lietuvoje!

llinija
laikas
Kviečiame sportuoti pavasario atostogų metu

Grafikas yra čia.

llinija
laikas
Projektas „101 inkilas Lietuvai“

Vilniaus Žirmūnų gimnazija ir Jaunųjų žaliųjų organizacijos nariai kovo 27 d. organizavo aplinkosauginį projektą ­„101 inkilas Lietuvai“. Plačiau.

llinija
laikas
Kūrybingumo pamokoje

Ia ir Ic klasių mokiniai dalyvavo edukacinėje pamokoje Kūrybingumo mokykloje.
Plačiau.

llinija