PAMOKA KITAIP

linija
laikas
A. Mickevičiaus detektyvas

2019 m. gegužės 21 dieną Vilniaus Žirmūnų gimnazijos II b kl. mokiniai ir mokytojos J. Leleivienė ir S. Pečiulienė dalyvavo ekskursijoje – orientaciniame žaidime „A. Mickevičiaus detektyvas“. Ekskursijos – žaidimo metu teko atlikti įvairių užduočių: išspręsti galvosūkius, rasti Vilniaus senamiesčio erdves, susijusias su šiuo poetu. Renginys paskatino pažvelgti į žinomas miesto erdves kitaip, susieti jas su kultūriniais įvykiais.

llinija
laikas
Išvyka

Gegužės 24 d. II e klasės mokiniai lankėsi Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje. Taikomosios dailės parodoje „Orų dienoraščiai“ mokiniai susipažino su islandų, fareriečių bei grenlandų tautinio kostiumo šiuolaikinėmis interpretacijomis fotografijose bei realiais jų pavyzdžiais iš margo įvairiaspalvio biserio – tai smulkūs, spalvoti karoliukai, iš kurių Grenlandijoje veriami karoliai, pelerinos ar vientisos šventinės suknelės, net vestuvinės. Muziejaus edukacinėse dirbtuvėse, naudodami taškavimo techniką, mokiniai kūrė grenlandiško kostiumo modelius piešiniuose.

llinija
laikas
Paroda „Gyvūnas-žmogus-robotas“

Balandžio 17 d. 4A3 grupės mokiniai vyko į MO muziejų, kur apsilankė parodoje „Gyvūnas-žmogus-robotas“. Mokiniai apmąstė evoliucijos rezultatą, žmogų ir jo santykį su kitomis būtybėmis, be to, stebėjo ekologinės katastrofos pasekmes: naujas gyvybės formas, mutacijas, taip pat domėjosi dirbtinio intelekto vaizdavimu. Mokiniai puikiai pritaikė pamokose įgytas teorines žinias apie evoliuciją. Plačiau.

llinija
laikas
Edukaciniai užsiėmimai VU GMC

Balandžio 5-8 d. III kl. mokinių grupė dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose VU GMC. Stebėjo biotechnologų veiklą epigenetikos ir priešvėžinių vaistų kūrimo srityje. Plačiau

llinija
laikas
Pamoka valstybiniame Vilniaus mažajame teatre

Balandžio 7 dieną literatūros pamoka III g klasėje vyko netradicinėje erdvėje- Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre. Moksleiviai žiūrėjo Gabrielės Tuminaitės režisuotą spektaklį „Dėdės ir dėdienės“ pagal to paties pavadinimo Juozo Tumo- Vaižganto apysaką. Moksleiviai turės galimybę palyginti programinį kūrinį su scenine jo interpretacija.

llinija
laikas
Pamoka kitoje erdvėje

Kovo mėnesį Žirmūnų gimnazijos I ir III kl. mokiniai kartu su istorijos mokytoja Rasa Šilinskiene lankėsi Vilniaus Katedros požemiuose. Mokiniai susipažino su pačia seniausia Lietuvos istorija, istoriniai faktais, kurie iki šiol dar iki galo neatskleisti (pavyzdžiui, kur dingo Vytauto Didžiojo palaikai, kas slypi neatidengtose kriptose, kiek rūsių dar ištyrinėta ir ką jie slepia…).
Mokiniai prisilietė prie LDK valdovų istorijos, susipažino su Lietuvos visuomenės dvasiniu gyvenimu XVI-XVIII a. Taip pat pasikartojo visus architektūros stilius ir interaktyviai pamatė, kaip Vilniaus Katedra buvo statoma, kaip keitėsi jos architektūros bruožai bėgant šimtmečiams.
Tikrai buvo įdomu ir naudinga apsilankyti Vilniaus architektūros širdyje. Plačiau.

llinija
laikas
Netradicinė kūno kultūros pamoka

2019 m. vasario mėn. 12 d. gimnazijoje vyko netradicinė kūno kultūros pamoka. Dėkojame III a klasės mokiniui Justui Simanovui už pagalbą organizuojant netradicinę kūno kultūros pamoką.
Plačiau.

llinija
laikas
Anglų kalbos pamoka Lietuvos rusų dramos teatre

Vasario 11 d. I-IV klasių mokiniams anglų kalbos pamoka vyko netradicinėje erdvėje, t.y Lietuvos rusų dramos teatre. Mokiniai kartu su anglų kalbos mokytojomis žiūrėjo spektaklį „Romeo and Juliet“ anglų kalba. Vėliau vyko spektaklio aptarimas.

llinija
laikas
Integruota dailės-fotografijos pamoka

Gegužės 10 d. Žirmūnų gimnazijos III kl. mokiniams vyko integruota dailės-fotografijos pamoka V. Kasiulio muziejuje- galerijoje​. Mokiniai susipažino su senosios fotografijos gaminimo technika, ant stiklo kūrė nedideles kompozicijas ir savo rankomis jas perkėlė ant fotografinio popieriaus. Be to, mokiniai susipažino ir su muziejuje veikiančia ekspozicija.

llinija
laikas
Išvyka į Ignalinos atominę elektrinę

Kovo 2 d. mūsų gimnazijos mokiniai lankėsi Ignalinos atominėje elektrinėje, kuri buvo vienintelė Baltijos šalyse Lietuvos energetinės sistemos branduolinė jėgainė, pastatyta 1974 m. ir pradėta eksploatuoti 1983 m. gruodžio 1 d. Ši jėgainė turėjo didžiausią pasaulyje reaktorių ir yra įrašyta į Gineso rekordų knygą. Šiuo metu elektrinėje atliekami precedento pasaulyje neturintys atominės elektrinės įrenginių ir pastatų demontavimo darbai.
Gimnazistai lankėsi ir Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centre, kuris rengia aukštos profesinės kvalifikacijos ir kompetencijos darbuotojus, tenkinančius Lietuvos Respublikos ūkio reikmes. Teikia profesinį, pagrindinį ir vidurinį išsilavinimą. Išvykos akimirkos.

llinija