Gegužė – Birželis

linija
laikas
Mokslo metai baigėsi. Iki rugsėjo! Birželio 26 d.

Linkime Jums saulėtos, džiaugsmingos, turiningos vasaros.
Susitiksime Rugsėjo 1-ąją!

llinija
laikas
Brandos atestatų įteikimo šventė Birželio 26 d.

Liepos 16 d. 14 val. brandos atestatai bus įteikiami viešbučio „Radisson Blu hotel Lietuva“ Alfa salėje (Konstitucijos pr. 20).

llinija
laikas
Literatūros sąrašas I klasei Birželio 09 d.

Privalomos literatūros sąrašą rasite čia.

llinija
laikas
II ir III klasių mokinių žiniai!

Skelbiame priimtų į II gimnazijos klasę mokinių sąrašą ir stojimo balą:
iikl
Skelbiame priimtų į III gimnazijos klasę mokinių sąrašą ir stojimo balą:
tr1

llinija
laikas
Mokslo metų baigimo šventė Birželio 09 d.


Birželio 1 d. (ketvirtadienį) į aktų salę buvo pakviesti I – III klasių gimnazijos geriausieji, jų tėveliai bei mokytojai. Svečius linksmino jaunasis bardas Kristijonas Ribaitis, mokiniai atliko bardų dainas. Renginio metu padėkos raštais buvo apdovanoti geriausiai besimokantys, aktyviausi, gimnaziją garsinę mokiniai; taip pat pagal mokinių apklausą buvo apdovanoti gimnazijos angelais geriausi mokytojai – E. Lučnikovienė, A. Giedraitis, N. Zdanienė. O dar du angelai buvo įteiktas R. Stankevičiui (IIc) – METŲ MOKSLEIVIUI (geriausiai visoje gimnazijoje besimokančiam moksleiviui, dalyvavusiam daugybėje olimpiadų ir tapusiam prizinių vietų laimėtoju, aktyviausiam mokinių senato nariui) bei E. Jakubauskui, tėvų komiteto pirmininkui, už iniciatyvą telkiant gimnazijos bendruomenę.
Renginio pabaigoje mūsų gimnazija prisijungė prie akcijos „Ąžuolai Lietuvai“ ir pasodino 11 ąžuoliukų, kurie buvo užauginti VĮ Kėdainių miškų urėdijos medelyne, juos padovanojo UAB „Baltic Realty Investments“, o transportu iš Kėdainių į Vilnių pasirūpino UAB TCH.
Birželio 2 d. po paskutinės klasės valandėlės šiais mokslo metais gimnazijos moksleiviai buvo pakviesti į vidinį kiemelį. Čia buvo apdovanoti padėkos raštais renginyje negalėję dalyvauti geriausi gimnazistai. Renginio pabaigoje buvo iškilmingai nuleista gimnazijos vėliava. Renginio akimirkos galerijoje. Mokinių, apdovanotų garbės raštais, sąrašas.
Linkime Jums saulėtos, džiaugsmingos, turiningos vasaros. Susitiksime Rugsėjo 1-ąją!

llinija
laikas
Vasaros atostogų sporto grafikas Birželio 09 d.

Moksleivių, norinčių sportuoti vasaros atostogų metu, grafikas.

llinija
laikas
Paroda Seimo rūmuose Birželio 06 d.

Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga Seimo rūmuose atidaryta Vilniaus Žirmūnų gimnazijos moksleivių šilko darbų paroda „Šilkai“ (mokyt. V. Gailiūnienė). Parodos atidarymo metu Seimo narė Dovilė Šakalienė pasveikino gimnazistus linkėdama kurti ir didžiuotis savo darbais. Parodos atidaryme dalyvavusi Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė džiaugėsi matydama mokinių darbuose etnografinių elementų. Daugiau galerijoje.

llinija
laikas
Sveikiname Birželio 04 d.

Nacionalinio mokinių konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“, kurį jau daugelį metų organizuoja Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras bei Švietimo ir mokslo ministerija, piešinių kategorijoje nugalėtoja tapo Augusta Fišerytė IV A kl., laimėjusi I-ą vietą. Taip pat II-osios vietos diplomai įteikti mūsų gimnazijos moksleivėms Gabijai Kurkulytei II G kl., Elžbietai Kriaučiūnaitei II G kl., III vietos diplomas Elianai Jurgai IV B kl., dalyvių diplomai Aistei Jauniškytei IV F kl., Felicijai Dudoit IV D kl., Ievai Davulytei IV A kl. Kartu su moksleivėmis džiaugiasi ir dailės mokytoja Sonata Pečiulienė. Apdovanojimų renginio akimirkos.

llinija
laikas
Paskutinio skambučio šventė Birželio 02 d.

Gegužės 25 d. (ketvirtadienį) vyko Paskutinio skambučio šventė. Renginio akimirkos galerijoje, video.

llinija
laikas
Mokslo metų baigimo šventė Gegužės 31 d.

Birželio 2 d. (penktadienį) po 3 pamokų gimnazijos vidiniame kiemelyje vyks Mokslo metų baigimo šventė.

llinija
laikas
Tarptautinės etikos dienos paminėjimo akcija Gegužės 31 d.

Mūsų gimnazijoje jau tampa tradicija gegužės viduryje paminėti Tarptautinę etikos dieną. Ta proga mokiniai etikos pamokų metu pamąsto, kam ir už ką norėtų padėkoti baigianti šiems mokslo metams. Prisimena savo mokytojus, draugus ir visus tuos, kurie stengiasi, kad mokykloje būtų saugu, jauku, smagu, įdomu. Daugybę padėkos laiškelių gauna ne tik mokytojai, bet ir valytojos, valgyklos darbuotojos, rūbininkė, sargai, kiemsargis ir kiti darbuotojai.
Kai mokomės dėkoti, drauge mokomės matyti aplink save gėrį (Amy Vanderbilt). Renginio akimirkos.

llinija
laikas
Netradicinės pamokos Gegužės 30 d.

Gegužės 18 d. tarptautinė Žavėjimosi augalais diena. Mokiniai ir mokytojai (V. Gailiūnienė, E. Bortkevičius) „Žaliojoje lauko klasėje“ eksponavo mokinių kūrybinius darbus – instaliacijas, kurias kūrė Id ir IIf klasių gimnazistai.
IIe klasės mokiniai šią dieną minėjo integruotoje biologijos, anglų k., technologijų pamokoje „Augalų internetas“. Gimnazistų, mokytojų J. Bodrije, D. Kalinskienės ir V. Gailiūnienės veiklą stebėjo ir vertino I ir II klasių mokiniai.
Gegužės 19 d.IIe kl. mokiniai tarp žydinčių pienių paminėjo Vytauto Kernagio gimimo dieną integruotoje anglų k.- muzikos pamokoje (mokytojos D.Kalinskienė ir N.Smilinskienė ). Kiekviena moksleivių grupė anglų kalba papasakojo apie pasirinktus lietuvių šiuolaikinės muzikos kūrėjus ir atlikėjus, bei kartu dainavo jų atliekamus kūrinius. Tuo pat metu technologijų pamoka vyko taip pat gamtoje ir Ia klasės mokiniai smagiai iš pienių audė gėlių kilimą. Priedas.

llinija
laikas
Sveikiname Gegužės 25 d.

Gegužės 18-22 d. teatro studijos „Alyvos“ mokiniai (Vėbraitė Indrė IIIb, Michnevičiūtė Monika IIIf, Budreikaitė Ieva IIIf, Griška Algirdas IIg, Griškevičiūtė Nomeda Ig, Gaidytė Rugilė IIIf, Kasperavičiūtė Eglė IIIe) buvo išvykę į Kijeve vykstanti vaikų ir jaunimo teatrų festivalį – konkursą „Перевтілення“. Šis festivalis vyksta jau šeštus metus, o šiais metais jis tapo dar ir tarptautiniu festivaliu. Buvo pakviestos teatro grupės iš Lenkijos ir iš Lietuvos.
Teatro studija „Alyvos“ Kijevo publikai pristatė spektaklį „Angelai man glosto plaukus“ pagal autobiografine airių rašytojos Lorna Byrne knygą (scenarijaus autorė Rasa Kulytė – Polini). Pasirodymas buvo įvertintas GRAND PRIX prizu – geriausias festivalio spektaklis.
Festivalio komisija, žiūrovai buvo sužavėti spektaklio atmosfera, idėja, žarstė pagyras aktoriams ir režisieriui, o festivalio organizatoriai pakvietė atvykti dar kartą. Diplomas, padėka (diplomas), festivalio akimirkos, video.

llinija
laikas
Baltijos šalių vokiečių k. olimpiada Gegužės 19 d.

Džiaugiamės Eglės Sviderskytės rezultatais Baltijos šalių vokiečių k. olimpiadoje!

llinija
laikas
R. Harvudo vardo mokinių meninės raiškos konkursas Gegužės 19 d.

Agnė Usavičiūtė, III kl. mokinė, laimėjo III vietą už rašto darbą respublikiniame Ronaldo Harvudo vardo mokinių meninės raiškos konkurse. Sveikiname!

llinija
laikas
Informacija I klasių mokiniams ir jų tėveliams

Skelbiame priimtųjų į I gimnazijos klasę 2017-2018 m.m. sąrašą.
Informuojame Jus, kad nuo birželio 10 d. iki birželio 15 d. Vilniaus miesto savivaldybės tinklalapyje https://svietimas.vilnius.lt Jūs privalote patvirtinti savo sprendimą mokytis mūsų gimnazijoje. Nepatvirtinus sprendimo, į laisvas vietas bus kviečiami kiti iš eilės einantys kandidatai.

llinija
laikas
Lietuvos jaunimo debatai vokiečių kalba Gegužės 11 d.

Sveikiname Bazilę Gancevičiūtę, laimėjusią II-ąją vietą Lietuvos jaunimo debatuose vokiečių kalba.

llinija
laikas
Sveikiname Gegužės 11 d.

Gegužės 5 dieną Tuskulėnų gimnazijoje vyko didžiulis šurmulys – XII-oji teatrinių improvizacijų šventė „Melpomenė kviečia-2017“.
Šiais metais dalyvavo 11 komandų. Buvo parodyti 33 trumpi vaidinimai. Teatro studija „Alyvos“ ir scenos kalbos būrelio mokiniai parodė ištrauką pavadinimu „Telefonas“ iš spektaklio „Meilė, muzika, lemputės“.
Mūsų mokiniai gavo nominaciją „Originaliausias socialinis etiudas“ ir didelį saldainių maišą. Padėka, renginio akimirkos.

llinija
laikas
Konferencija Gegužės 09 d.

Gegužės 5 dieną gimnazijoje jau šeštą kartą surengta geriausiųjų II klasių mokinių projektinių darbų konferencija „Žmogus tarp žmonių“. Joje I klasių mokiniams buvo pristatyti 12 gamtos ir socialinių mokslų projektų. Daugiau apie konferenciją rasite čia.

llinija
laikas
Atsiliepimai žiniasklaidoje apie teatro studiją „Alyvos“ Gegužės 09 d.

Brazilų aktorius, režisierius ir teatro pedagogas Paulo Girčys interviu paminėjo, kad viešnagės 2013 m. Vilniuje metu džiaugėsi susipažinęs su teatro studijos „Alyvos“ vadove Rasa Kulyte – Polini bei jos mokiniais (dabar jau buvusiais):
Vaiva Martišauskaite, Emilija Natkevičiūte, Emilija Starikova Rakutiene, Justina Poškaite, Thomu Tumosa, Aivaru Andrijausku, Jonu Kuprevičiumi, Urte Daškevičiūte. Mokiniai susidraugavo su režisieriumi ir jis pažadėjo dar kartą atvykti į Lietuvą… Daugiau skaitykite čia.

llinija
laikas
Filmų kūrimo grupės sukurtų filmų peržiūra Gegužės 09 d.

Gegužės 3 d. gimnazijos aktų salėje įvyko filmų kūrimo grupių (III – IV kl.) sukurtų filmų peržiūra – įskaita.
Pirmoje dalyje savo darbus rodė III – okai. Šioje dalyje buvo rodomi per metus sukurti trumpametražiai įvairaus žanro filmukai: du filmukai (Audrės Jokubauskytės 3g ir Osmundo Marcinkonio 3a) pagal žodžių ir sakinių lietaus metodiką , du dokumentiniai reportažai (Gabijos Briedytės 3e ir Osmundo Marcinkonio 3a) ir dar nesumontuoto filmuko ištrauko (Danieliaus Kalasausko 3d). Taip pat buvo parodytas ir trumpametražis meninis filmas Skalvijos kino akademijos studentės (Kamilijos Garbarauskaitės 3e).
Antroje dalyje savo filmus pristatė IV – os klasės mokiniai. IV – okų užduotis buvo išsirinkti iš literatūrinio kūrinio ištrauką ir sukurti trupametražį filmą. Sukurti buvo du trumpametražiai filmai pagal A. Kamiu romano „Svetimas“ ištrauką „Tardymo kambarys“ (filmą kūrė Lukas Mizgiris 4d, Mantas Adamonis 4c, Aurintas Bubinas 4a) ir A. Konan Doilio apsakymo „Šokantys žmogeliukai“ interpretacija (filmą kūrė 4f klasės mokiniai Simonas Kuras, Jonas Ložys, Gytautas Petrauskas, Ąžuolis Ubartas). IV-okų filmų plakatai ir filmo nuotraukos, video.

llinija
laikas
Savanorystės mugė Gegužės 05 d.

Balandžio 27 d. vyko savanorystės mugė. Renginio akimirkos.

llinija
laikas
Pamoka su dramaturgu Gegužės 05 d.

Gegužės 2d. III kl. teatro grupės pamokos metu buvo pristatyta pjesė ,,Atostogų metas“, kurią parašė dramaturgas Jonas Kuprevičius (buvęs Žirmūnų gimnazijos mokinys). Jono pjesė buvo skaitoma jau trečią kartą vykstančiame, „Dramokratijos“ festivalyje. Jauniausio festivalio dalyvio Jono Kuprevičiaus pjesė „Atostogų metai“ gimė iš tikrų ir išgalvotų istorijų sujungimo į vieną. „Ar tyla – tikrai gera byla?“ – tai klausimas, skatinantis autorių stebėti žmonių santykius.
Teatro grupės mokiniai stebėjo jau nufilmuotą pjesės skaitymą. Pjesę skaitė rež. Jono Vaitkaus III vaidybos kurso studentai, tarp jų ir buvusi VŽG-ietė Ieva Labanauskaitė. Jonas Kuprevičius neatsitiktinai pasirinko tokį savo pjesės pristatymą, nes tai interaktyvu ir padėjo mokiniams geriau suvokti skaitomą tekstą. Pamokos pabaigoje su teatro grupės mokiniais buvo aptarta, kaip galėtų atrodyti pagal Jono pjesę pastatytas spektaklis scenoje. Dramaturgas mielai sutiko padėti, jei kartais pjesė atsidurtų gimnazijos scenoje.

llinija
laikas
Tarpmokykliniai vokiečių kalbos debatai Gegužės 02 d.

Sveikiname Bazilę, Žygimantą, Vasarę ir Eglę, puikiai pasirodžiusius tarpmokykliniuose vokiečių kalbos debatuose su Vilniaus Licėjaus, Vilniaus jėzuitų komandomis  ir užėmusius I-ąją ir III-ąją vietas.

llinija
laikas
Stojančiųjų į I klasę dėmesiui!

Gegužės 5 d. baigėsi stojančiųjų į I klasę dokumentų priėmimas.
Primename, kad žinių patikrinimas vyks gegužės 13 d., į Vilniaus Žirmūnų gimnaziją reikia atvykti 8.30 val. ir sąrašuose, kurie bus pakabinti mokyklos fojė, susirasti kabinetą, kuriame vyks žinių patikrinimas.
******************************************************************************************
Primename, kad į žinių patikrinimą reikia atsinešti:
1. Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą arba mokinio pažymėjimą.
2. Mėlynos spalvos rašiklį.
3. Liniuotę, pieštuką ir skaičiuotuvą (be tekstinės atminties).
******************************************************************************************
Informuojame: žinių patikrinimo pradžia – 9.00 val.; į gimnaziją bus įleidžiami tik laiku atvykę stojantieji; žinių patikrinimo pabaiga 11.45 val.

llinija
laikas
Kvietimas Gegužės 02 d.

Kviečiame ateiti į III – IV kl. filmų kūrimo grupių filmų peržiūrą – įskaitą.

llinija