Sausis – Vasaris

linija
Vilniaus miesto ekonomikos ir verslo olimpiada Vasario 29 d.

Sveikiname III A klasės mokinę Vaivą Šilabritaitę Vilniaus miesto ekonomikos ir verslo olimpiadoje užėmusią I vietą.

llinija
Sveikiname Vasario 29 d.

Džiaugiamės puikiais mūsų mokinių pasiekimais Vilniaus miesto technologijų olimpiadoje:
Džiugas Rumbutis – II g kl., užėmė I vietą tekstilės kategorijoje.
Algirdas Griška – I g kl., užėmė I vietą konstrukcinių medžiagų kategorijoje.
Emilija Narvydaitė – II c kl., užėmė II vietą mitybos kategorijoje.
Jų mokytoja Vaida Gailiūnienė. Džiugas ir Algirdas dalyvaus respublikinėje Lietuvos mokinių technologijų olimpiadoje Kaune. Linkime sėkmės!

llinija
Užgavėnės Žirmūnuose Vasario 08 d.

Vasario 9 d. 18.00 val. prie „Žirmūnų būsto“ ir vaikų ir jaunimo klubo „Šatrija“ (Kalvarijų g.156) vyks užgavėnės Žirmūnuose. Kviečiame! Daugiau informacijos rasite čia.

llinija
Telekonferencija su CERN Vasario 03 d.

2015-01-20 mūsų gimnazijos moksleiviai, kartu su fizikos mokytoja Aida Griškiene, dalyvavo telekonferencijoje su CERN (Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacija), kuri bando atkurti sąlygas, kurios buvo iškart po Didžiojo sprogimo, nes yra daug teorijų, tačiau neaišku, kurios iš jų teisingos, taip pat ieško atsakymo į klausimą: kas yra masė, t. y. kodėl ir kaip mus veikia gravitacijos jėga?
Renginys vyko Vilniaus „Saulės“ privačioje gimnazijoje.
Su moksleiviais bendravo ir į jų klausymus atsakė CERN darbuotojai: Noemi Beni (Hungarian Academy of Sciences) ir dr. Zoltan Szillasi (Hungarian Academy of Sciences), bei mokslininkai iš Lietuvos: dr. Andrius Juodagalvis (Vilnius University), Evaldas Juška (Texas A&M University), dr. Aurelijus Rinkevičius (Cornell University). Prie telekonferencijos buvo prisijungusi ir Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, tuo metu viešėjusi CERN. Renginio akimirkos.

llinija
II – IV kl. mokinių istorijos olimpiada Sausio 29 d.

Sausio 26 d. mūsų gimnazijoje vyko II – IV kl. mokinių istorijos olimpiada. Daugiausia taškų surinko ir geriausiai pasirodė:
I vieta – VAIVA ŠILABRITAITĖ , III A kl. – 48 t.
II vieta – DOMANTAS LASIAUSKAS, IV F kl. – 40 t.
III vieta – POVILAS GEMBICKIS, IV C kl. – 35 t.
Sveikiname Vaivą ir linkime visokeriopos sėkmės Vilniaus miesto mokinių istorijos olimpiadoje.

llinija
Edukacinė išvyka Sausio 29 d.

Žirmūnų gimnazijos 1-2 klasių jungtinė moksleivių grupė, lydima tikybos mokytojos Astos Zašauskaitės, technologijų mokytojos Vaidos Gailiūnienės ir lietuvių kalbos mokytojos Audronės Markeliūnienės, vieną gruodžio penktadienį praleido Molėtų rajone.
Edukacinės programos metu aplankė Etnokosmologijos muziejų, išklausė paskaitą „Etnokosmologija – ryšiai su kosminiu pasauliu“, stebėjo filmą apie planetas, lipo pasižvalgyti nuo aukščiausio apžvalgos bokšto Labanoro girioje, lankėsi Bebrusų kaime, kuriame yra įsikūręs „Meniškas kaimas“. Šiame kaime moksleivių laukė kalėdinė edukacija „Mažas Kalėdų stebuklas“.
Edukacinės kelionės, kurią moksleiviams dovanojo gimnazija, dalyviai ne tik pramogavo, bet ir atliko užduotis susijusias su lietuvių kalba, istorija, fizika, astronomija, geografija, muzika, daile, tikyba, technologijomis, etnokultūra.
Nuoširdžiai dėkojame gimnazijai už galimybę pažinti savo krašto kultūrą ir išgyventi kūrybos džiaugsmą. Kelionės akimirkos čia.

llinija
Paroda moksleiviams ir mokytojams Sausio 26 d.

Kviečiame vyresniųjų klasių moksleivius ir mokytojus į tarptautinę mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodą „STUDIJOS 2016“. Daugiau informacijos rasite čia.

llinija
Netradicinė istorijos pamoka Sausio 26 d.

Sausio 25 d. mokytoja R. Šilinskienė suorganizavo netradicinę istorijos pamoką III kl. mokiniams – kitoje erdvėje – Vilniaus Katedros požemiuose. Daugiau informacijos rasite čia.

llinija
Mokinių tėvelių susirinkimai Sausio 26 d.

Vasario 1-4 dienomis gimnazijoje vyks mokinių tėvelių susirinkimai. Daugiau informacijos rasite čia.
Vasario 2 d. gimnazijos aktų salėje vyks ketvirtų klasių mokinių tėvelių susirinkimas.
Darbotvarkė:
18 val. psichologės paskaita „Abiturientai. Rizikos faktoriai ir psichologinio atsparumo ugdymas“.
18.45 val. gimnazijos direktoriaus pranešimas: „Pasirengimas brandos egzaminams“.

llinija
Moksleivių čempionatas „Makaronų tiltai 2016“ Sausio 25 d.

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (toliau – VGTU) kviečia išbandyti jėgas nacionaliniame statybos iš makaronų čempionate „Makaronų tiltai 2016“.
Suburkite 4 moksleivių komandą kartu su mokytoju, pasitelkite žinias bei fantaziją ir sukurkite tokį tiltą, kuris atlaikys kuo didesnį svorį. Lietuvos rekordas – 251 kg. Galbūt Jūsų komanda pagerins šį rezultatą! Tiltai konstruojami gimnazijose, atrankos etapų renginių metu.
Statybinėmis medžiagomis (makaronais ir plastilinu) aprūpina VGTU. Tiltams konstruoti skiriama pamoka (45 min.). Prieš tai 20 min. paskaita. Daugiau informacijos rasite čia.

llinija
Kalėdinis miuziklas 2015 Sausio 22 d.

Vilniaus Žirmūnų gimnazijos bendruomenė turi gražią tradiciją – senus metus palydėti linksmai ir nuotaikingai stebint gimnazijos moksleivių kurtą miuziklą.
2015 m. gruodžio 23 d. jungtinė kūrėjų komanda – teatro studijos „Alyvos” aktoriai, gimnazijos senatas, organizacinis komitetas, o taip pat gimnazijos moksleiviai ir gimnazijos mokytojai, pradžiugino Žirmūnų gimnazijos bendruomenę savaip interpretavę smagų, pašėlusį Brodvėjaus miuziklą „Plaukų lakas” (1988 metais sukurtas Johno Waterso satyrinis miuziklas).
Jo motyvais ir buvo paremta muzikinio spektaklio „Kalėdinis Kolino šou” interpretacija (video). Daugiau informacijos rasite čia.

llinija
Pirmokų viktorina Sausio 22 d.

Sausio 14-ąją vyko pirmokų viktorina, skirta Lietuvos laisvės gynėjų dienai paminėti. Ją rengė istorijos mokytojos Rasa Šilinskienė ir Jūratė Varakauskienė su trečiokais.
Varžėsi visos pirmokų klasės, komandas sudarė 4 žmonės. Viktoriną sudarė 3 užduotys: klausimynas, įvykių seka chronologine tvarka ir kūrybinė užduotis. Komisija atidžiai suskaičiavo balus ir paaiškėjo rezultatai: pirmąją vietą užėmė If, antrąją – Ic, o trečiąją vietą laimėjo Ie. Sveikiname laimėtojus ir lauksime susitikimų kitose viktorinose.
Daugiau informacijos rasite čia.

llinija
Kviečiame dalyvauti Sausio 22 d.

Kviečiame dalyvauti Vilniaus Žirmūnų gimnazijos bei ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto Atradimų akademijos renginiuose. Daugiau informacijos čia. Renginio akimirkos.

llinija
Meninio skaitymo mokyklinis turas Sausio 22 d.

Sausio 19 dieną mūsų gimnazijoje vyko meninio skaitymo mokyklinis turas.
Sveikiname nugalėtojus:
I vieta – Kotryna Fronskaja, 1f
II vieta – Meilė Kalvaitytė, 3c ir Džiugas Rumbutis, 2g
III vieta – Ieva Vitaitytė, 2d ir Mantas Auruškevičius.

llinija
Sveikiname Sausio 18 d.

Sausio 12 d. LR Seime vyko Vilniaus miesto bendrojo lavinimo mokyklų mokinių rašinių konkurso, skirto Sausio 13-osios–Laisvės gynėjų dienos 25-osioms metinėms paminėti apdovanojimai. Konkurse dalyvavo antros 2F klasės mokinė Austėja Voiniušytė, 3C klasės mokinė Rūta Šlevaitė ir 3A mokinė Gabija Subačiūtė. Konkursui mokines paruošė mokytojos N.Žiobienė, R.Šilinskienė ir A.Markeliūnienė.
9-10 klasių kategorijoje 1-ąją vietą užėmė 2F klasės mokinė Austėja Voiniušytė, o vyresniųjų 11-12 klasių kategorijoje pirmosios vietos nugalėtoja tapo 3C klasės mokinė Rūta Šlevaitė.
Mokytojos N. Žiobienė, R. Šilinskienė ir A. Markeliūnienė apdovanotos padėkos raštais už mokinių pilietinį ir patriotinį auklėjimą. Renginio akimirkos.

llinija
Simas Kisielius 1f
Filmų grupės veikla Sausio 17 d.

1. Dalyvauta 13-me tarptautiniame animacinių filmų festivalyje „TINDIRINDIS“ (III-IV kl. filmų kūrimo grupės kūrybinės animacijos dirbtuvės ir seminaras (VTDK), (video).
2. Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje filmų kūrimo grupės III kl. mokiniai susipažino su multimedijų dizaino katedroje esamomis filmavimo galimybėmis.
3. Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje dalyvauta saviraiškos programos – konkurso „SKAITMENINIS KINAS. PROJEKTAS: MANO MOKYKLA“ baigiamajame nominacijų teikimo vakare.

llinija
Simas Kisielius 1f
Teatro studijos „Alyvos“ pasirodymas Sausio 17 d.

Vilniaus muzikos mokykloje „LYRA“, lietuviškų dainų atlikėjų konkurso „Lietuva – skambėki dainose“ dalyviams, teatro studija “Alyvos” padovanojo spektaklį pagal autobiografinę Lornos Byrne knygą “Angelai man glosto” (video).

llinija
Sausio 13-osios minėjimas gimnazijoje Sausio 14 d.

Šie metai ypatingi – minimas Laisvės gynėjų dienos 25-metis. Mūsų gimnazija kartu su visa šalimi paminėjo šią valstybei svarbią datą. Renginio akimirkas žiūrėkite čia.

llinija
Simas Kisielius 1f
Laisvės gynėjų diena Sausio 12 d.

Šią Laisvės gynėjų dieną, degdami žvakeles, prisimename Lietuvai lemtingus įvykius, kurie pakeitė mūsų valstybės likimą.Tai Lietuvos pergalės prieš sovietinę okupaciją diena – džiugi ir drauge liūdna. Džiugi, nes pasaulis pamatė mūsų tautos vienybę. Liūdna, nes žuvo jauni, neginkluoti didvyriai. Renginiai gimnazijoje.

llinija
Kviečiame registruotis Sausio 11 d.

Kviečiame VISUS moksleivius, registruotis į didžiausią Lietuvoje mokinių debatų konkursą Eurodebatai: viešojo kalbėjimo iššūkis“. Registracija vyks iki penktadienio sausio 15 dienos​.
Debatavimo ir viešojo kalbėjimo patirtis nebūtina – debatų metu bus vertinama ne tik iškalba, bet ir idėjos bei pasiūlymai.
Miestų renginių nugalėtojai bus pakviesti dalyvauti viešojo kalbėjimo mokymuose bei varžytis ​​finale Vilniuje kovo pradžioje. Pagrindiniai konkurso nugalėtojai bus apdovanoti ​​kelione į Briuselį. Be to, geriausiu išrinktas jaunasis oratorius turės progą lipti į ​​„TEDxVilnius“ sceną, nuo kurios visai Lietuvai galės išsakyti savo mintis.
Dalyviams ruoštis padės mokytoja Marija Zarembienė, 205 kab.
Daugiau: http://www.pazinkeuropa.lt

llinija