Lapkritis – Gruodis

linija
laikas
Kviečiame sportuoti žiemos atostogų metu

Grafikas yra čia.

llinija
laikas
Technologijų olimpiados laureatai

Gimnazijoje įvyko technologijų olimpiada „Mano laiškas rytojui“.
I etapo nugalėtojai:
I vieta – Fatima Sapranavičiūtė, IIc (tekstilė)
I vieta – Elma Mačiulytė, Id (konstrukcinės medžiagos)
I vieta – Augustas Jankauskas, IIg (mityba)
I vieta – Dainora Kizytė, IIIf (turizmas ir mityba)
I vieta – Katryna Fronskaja, IVf (apranga ir tekstilė)
I vieta – Emilis Šmita, III kl.(taikomasis menas, amatai ir dizainas)
Fatima, Augustas, Dainora ir Katryna dalyvaus miesto olimpiadoje.
Linkime Jiems sėkmės!

llinija
laikas
Muzikinis kalėdinis vaidinimas Hitų vakaras

2018 m. gruodžio 21d. jungtinė kūrėjų komanda – teatro studijos „Alyvos“ aktoriai, gimnazijos moksleiviai ir gimnazijos mokytojai pradžiugino Žirmūnų gimnazijos bendruomenę savaip interpretavę linksmą Brodvėjaus miuziklą „OPENING NIGHT“ (2016 m. sukurtas muzikinis filmas). Jo motyvais ir buvo paremta VŽG muzikinio spektaklio interpretacija pavadinimu „Hitų vakaras“. Sceninę adaptaciją spektakliui kūrė Greta Mecelicaitė ir Nomeda Griškevičiūtė.
Muzikiniame spektaklyje „Hitų vakaras“ buvo daug komiškų nesusipratimų, linksmų situacijų. Pagrindinis muzikinio spektaklio herojus Nikas, praeityje sėkmingas dainininkas, staiga dėl scenos baimės nustojo dainuoti ir tapo vieno muzikinio klubo administratoriumi. Jam klube teko dirbti įvairius darbus. Jis ir scenos darbininkas, jis ir kostiumų dizaineris, jis ir garso režisierius, ir apšvietėjas… Nuo tos gausos darbų vieną dieną patenka į beprotiškai juokingą istoriją, iš kurios jam tenka išsisukti, nes dėl jo kaltės gali užsidaryti muzikinis klubas. Spektaklio akimirkos.

llinija
laikas
Teatro studija „Alyvos“

2018 m. lapkričio 22 d. teatro studija „Alyvos“ jau antrą kartą buvo pakviesta į Velžio gimnaziją (Panevėžio raj.) dalyvauti penktajame mokinių teatro sambūryje, kuriame parodė premjerą pagal Icchoko Mero romaną „Lygiosios trunka akimirką“.
Apie penktąjį ir ketvirtąjį sambūrius galite paskaityti čia ir čia.
Pagal Icchoko Mero romaną „Lygiosios trunka akimirką“ sukurtas spektaklis (scenarijaus autorės Nomeda Griškevičiūtė ir Greta Mecelicaitė) buvo rodomas ir šių metų sausio 17d. Žirmūnų gimnazijos II kl. mokiniams. Tikimės, kad spektaklį pamatys ir visa bendruomenė.
Su šiuo spektakliu balandžio 26-27d. esame kviečiami pasirodyti Bolonijos (Italija) miesto teatre LA BARACCA TESTONI RAGAZZI. Spektaklio parodymas – viena iš La Baracca teatro rengiamo tarptautinio projekto dalių. Be mūsų teatro studijos„Alyvos“, pasirodys iš įvairių šalių atvykusios jaunimo teatro grupės. O nuo balandžio 29d. iki gegužės 1d. vyks ir teatro laboratorija„Canto Desaparecido“. Jau 21 kartą Medicina miestelyje šalia Bolonijos su profesionalia teatralų komanda per tris dienas gausus tarptautinis jaunimo būrys (nuo 14 iki 30 metų) kurs bendrą pasirodymą ir jį gegužės 1d. parodys miestelio bendruomenei ir svečiams.
2018 metais buvusios teatro studijos „Alyvos“ mokinės Ieva Budreikaitė ir Monika Michnevičiūtė dalyvavo dvidešimtoje teatro laboratorijoje. Ji buvo dedikuota berniukui Iqbal Masih, kuris kovojo už visų priverstinai dirbančių vaikų teises Pakistane.
Apie Italijoje vykusį projektą galite paskaityti čia.
Taip pat šiais metais gegužės 10-12d. esame pakviesti į aštuntąjį Ukrainoje (Kijeve) vyksiantį tarptautinį vaikų ir jaunimo teatrų festivalį PEREVTILIENIA 2019. Teatro studija „Alyvos“ dalyvavo jame 2017 metais ir parsivežė GRAND PRIX prizą už geriausią festivalio spektaklį pagal L. Byrne knygą „Angelai man glosto plaukus“. Plačiau.

llinija
laikas
Vilniaus miesto lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada

Džiaugiamės puikiais mūsų mokinių pasiekimais Vilniaus miesto lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadoje:
Rytis Stankevičius (IV klasė) – I vieta
Rasa Masiliūnaitė (I klasė) – III vieta
Linkime sėkmės respublikinėje olimpiadoje Kaune!

llinija
laikas
I-II kl. anglų kalbos konkurso mokyklinio etapo nugalėtojai!

Sveikiname I-II klasių anglų kalbos konkurso mokyklinio etapo nugalėtojus!
I klasės
Ieva Pakšytė (Ib) – I vieta
Paulius Stanulionis (Ib) – II vieta
II klasės
Rusnė Marija Poligaitė (IId) – I vieta
Agnė Smetonaitė (IId) – II vieta
Darius Maslinskas (IIe) – III vieta
Ieva Pakšytė ir Rusnė Marija Poligaitė dalyvaus Vilniaus miesto anglų kalbos konkurse. Linkime sėkmės!

llinija
laikas
Vilniaus miesto jaunųjų filologų konkursas


Sveikiname IV f klasės mokinį Arminą Bartulį, laimėjusį II vietą Vilniaus miesto jaunųjų filologų konkurse.
Linkime kūrybinės sėkmės Arminui atstovaujant Vilniui respublikiniame 51-ajame jaunųjų filologų konkurse.

llinija
laikas
Sveikinimas

Lai Kūčių vakaro šviesa sušildo širdis. Būkime vieni kitiems atidesni ir geranoriški. Tegul Kalėdų rytas dovanoja džiaugsmą, viltį, ramybę bei išpildo svajones. Jaukių, šviesių ir kvapnių šventų Kalėdų bei linksmų Naujųjų metų!

llinija
laikas
Kalėdinis krepšinio turnyras

2018 m. gruodžio 8 d. Žirmūnų gimnazijoje vyko Vilniaus miesto Žirmūnų bendruomenės 17-asis „Kalėdinis krepšinio turnyras“. Dalyvavo Tuskulėnų gimnazijos I kl. mokiniai, Prano Mašioto pradinės mokyklos tėveliai, Šv. Kristoforo gimnazijos I kl. mokiniai, Žirmūnų bendruomenė, Žirmūnų gimnazijos „Alumni”, Žirmūnų gimnazijos tėveliai, Žirmūnų gimnazijos I kl. mokiniai, Žirmūnų gimnazijos II – IV kl. mokiniai. Daugiau.

llinija
laikas
„Alyvos“ kviečia į kalėdinį muzikinį spektaklį

„Alyvos“ kviečia į kalėdinį muzikinį spektaklį, kuris vyks 2018 m. gruodžio 21 d. gimnazijos Aktų salėje. 11:40 val. – II ir IV kl. 13:00 val. – I ir III kl. + Alumni. Kviečiame ir mokytojus. Plakatas.

llinija
laikas
Kviečiame sportuoti žiemos (Kalėdų) atostogų metu

Grafikas yra čia.

llinija
laikas
Konkursas „Ekologiškumo virusas plinta“

Konkursas „Ekologiškumo virusas plinta“ jau ketvirtus metus kviečia Vilniaus miesto mokinių komandas, kurios rungiasi ekologiškumo srityje. Jo iniciatorius, organizatorius gimnazistas Kristijonas Vėgėlė šiemet laimėjo pagrindinę „Lietuvos Maximalistų“ stipendiją ekologiškumo kategorijoje. Vaikino entuziazmas, optimizmas, organizaciniai sugebėjimai stebina visus. Tai pavyzdys, kaip galima suburti mokinių, mokytojų, aplinkosaugininkų komandą dėl gražaus tikslo – mūsų ATEITIES.

llinija
laikas
Kviečiame sportuoti

2018-2019 m.m. kūno kultūros mokytojai kuruoja individualią mokinių sportinę veiklą „Judėk smagiai!“. Grafikas.

llinija
laikas
Raštingiausio mokinio konkursas M.Biržiškos gimnazijoje

Raštingiausio mokinio konkurse M. Biržiškos gimnazijoje Rytis laimėjo I vietą. Sveikiname! Džiaugiamės ir mūsų mokinių Liucijos (III kl.), Jolitos (II kl.), Rasos (I kl.) rezultatais!

llinija
laikas
Kalėdinis krepšinio turnyras

Gruodžio 08 d. 10 val. mūsų gimnazija organizuoja Vilniaus Žirmūnų bendruomenės jau 17-ąjį „Kalėdinį krepšinio turnyrą“. Kviečiame Žirmūnų gimnazijos moksleivių mamas ir tėčius, norinčius aktyviai praleisti laiką, pasivaržyti krepšinio aikštelėje ar taikliosios rankos konkurse. Nuostatai. Registruotis www. tamo.lt (rašyti žinutę Jolantai Jurčiuvienei).

llinija
laikas
III kl. mokiniai lankėsi Radvilų rūmų muziejuje

Gruodžio mėn. III klasių mokiniai vyko į Radvilų rūmų muziejų. Čia sužinojo apie šių rūmų atsiradimą, jų įkūrėją Vilniaus vaivadą Jonušą Radvilą. Mokiniai turėjo galimybę išgirsti Barboros Radvilaitės rašytą laišką Žygimantui Augustui ir galėjo pabandyti į ji atsakyti. Mokiniai daug sužinojo apie to meto grožio sampratą ir plačiau susipažino su LDK renesanso stiliaus grožio ikona – Barbora Radvilaite. Muziejuje mokiniai išgirdo daug įdomių faktų apie Lietuvos bajorų Radvilų giminę. Daugiau čia.

llinija
laikas
Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada

Gruodžio 6 d. mūsų gimnazijoje vyko I– II kl. mokinių lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada. Skelbiame rezultatus:
I vieta – RASA MASILIŪNAITĖ, I e
II vieta – RUSNĖ MARIJA POLIGAITĖ, II d
III vieta – JOLITA CIBULSKAITĖ, II d
Sveikiname Rasą ir linkime visokeriopos sėkmės Vilniaus miesto mokinių olimpiadoje.

llinija
laikas
Sveikiname geriausius gimnazijos skaitovus!

Gruodžio 05 d. gimnazijoje vyko I-IV kl. mokinių meninio skaitymo konkursas. Dėkojame visiems dalyviams ir sveikiname geriausius gimnazijos skaitovus!
I vieta – Jonas Rinkevičius, If
II vieta – Aušrinė Subačiūtė, If
II vieta – Rapolas Radzevičius, IIIg
III vieta – Hilda Meda Gomaraitė, IIc
III vieta – Agnė Jakštaitė, IVe

llinija
laikas
Apie IV kl. filmų kūrimo gr. mokinį ir buvusį gimn. moksl. prezidentą

Tinklaraštininko Tomo Dzidzevičiaus – Spaiko (buvusio gimnazijos prezidento, IV kl. filmų kūrimo grupės mokinio) ir žinomo Lietuvos atlikėjo Vido Bareiko beprotiška iniciatyva.

llinija
laikas
Skaitmeninis kinas

2018 metų lapkričio 30 dieną Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje vyko mokinių saviraiškos programos „Skaitmeninis kinas. Jei nori ko nors pasiekti, privalai kuo nors būti. Domėkis, planuok ir rinkis savo karjerą!“ baigiamasis renginys.
Tarp dalyvaujančiųjų projekte buvo ir IV kl. FILMŲ KŪRIMO gr. (mokytoja Rasa Kulytė-Polini) mokinės EMILIJOS PELAKAUSKAITĖS sutrumpintas dokumentinis filmukas „MAESTRO“ apie Vilniaus Žirmūnų gimnazijos pučiamųjų orkestro „Septima“ įkūrėją, meno vadovą ir dirigentą, ilgametį Lietuvos Nacionalinio operos ir baleto teatro muzikantą ir Lietuvos Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos pedagogą VYTAUTĄ SKRIPKAUSKĄ. Dokumentinį filmuką galite pažiūrėti čia. Diplomai.

llinija
laikas
Jaunųjų astronomų viktorina „Po žvaigždėtu dangum“

2018 m. lapkričio 24 d. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre vyko tradicinė respublikinė jaunųjų astronomų viktorina „Po žvaigždėtu dangum“. Viktorinoje dalyvavo 104 moksleiviai iš 25 respublikos mokyklų. Mokiniams buvo pateikta 14 komandinių ir asmeninių užduočių komplektų.
Sveikiname mūsų gimnazijos mokinius, puikiai pasirodžiusius šioje viktorinoje, ir jų fizikos mokytojas Aidą Griškienę ir Otiliją Gaubienę.
I vieta – Aras Masiulis (II b kl.)
II vieta – Jonė Lynda ( I g kl.)
III vieta – Simonas Mickus (I f kl.)

llinija
laikas
Parodoje „Mokykla 2018“ įvertintos mūsų mokinių mokslinės idėjos

2018 11 23 Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO parodos „Mokykla 2018“ metu vykusioje ES jaunųjų mokslininkų nacionalinio etapo Idėjų mugėje mūsų gimnazijos II f klasės mokiniai Kasparas Puodžiūnas ir Kasparas Urbanavičius pristatė mokslinę idėją „Negesintos kalkės – būdas sumažinti sausros poveikį augalams?“
Mokiniai buvo apdovanoti už sėkmingą idėjos pristatymą. Sveikiname Kasparą Puodžiūną ir Kasparą Urbanavičių!

llinija
laikas
Konkursas „Skaitmeninis kinas“. Kviečiame balsuoti

Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje organizuojamas konkursas „Skaitmeninis kinas. Jei nori ko nors pasiekti, privalai kuo nors būti. Domėkis, planuok ir rinkis savo karjerą!“.
Balsuokite už IV kl. FILMŲ KŪRIMO gr. mokinės EMILIJOS PELAKAUSKAITĖS dokumentinį filmą „MAESTRO“. Tai filmas apie VYTAUTĄ SKRIPKAUSKĄ, Vilniaus Žirmūnų gimnazijos PUČIAMŲJŲ ORKESTRO „SEPTIMA“ ĮKŪRĖJĄ, MENO VADOVĄ ir DIRIGENTĄ, ilgametį Lietuvos Nacionalinio operos ir baleto teatro muzikantą ir Lietuvos Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos pedagogą.
BALSAVIMAS PRASIDĖJO!
Internetinis balsavimas vyksta 2018 m. lapkričio 24-27 d.
Balsavimo pabaigoje bus skaičiuojami ir sumuojami LIKE paspaudimai po video MAESTRO. Balsuoti galite čia.
Apdovanojimai – 2018 m. lapkričio 30d.
Galite peržiūrėti visus konkursui pateiktus video čia: https://www.skaitmeniniskinas.lt/, bet balsuokite tik už Emilijos dokumentinį filmuką „MAESTRO“ apie Vytautą Skripkauską :D!!!

llinija
laikas
Konkursas „Ekologiškumo virusas plinta“

Jei Tau rūpi mūsų planetos švara, dalyvauk puikiame 3-8 klasių mokinių konkurse. Vilniaus Žirmūnų gimnazija ir Jaunųjų žaliųjų organizacija kviečia į kasmetinį konkursą „Ekologiškumo virusas plinta“. Tavęs laukia įdomios užduotys, o konkurso laimėtojų – prizai. Nuostatai: konkurso 3-4 kl., konkurso 5-6 kl., konkurso 7-8 kl. Registracijos formos: 3-4 kl., 5-6 kl., 7-8 kl.
Lapkričio 22 d. (10:00 – 12:30 val.) Vilniaus Žirmūnų gimnazijos patalpose varžysis 3-4 klasių moksleiviai.
Lapkričio 23 d. (10:00 – 12:00 val.) Vilniaus Techparko patalpose varžysis 5-6 klasių moksleiviai.
Lapkričio 23 d. (13:00 – 15:00 val.) Vilniaus Techparko patalpose varžysis 7-8 klasių moksleiviai.

llinija
laikas
Teatro studijos „Alyvos“ išvyka į teatrų festivalį „Teatro sambūris“

Didelius ar mažus pasirinkimus tenka daryti kiekvieną minutę. Tokia gyvenimo ironija – mes keliaujame tik į vieną pusę. Negalime sugrįžti, negalime lyginti, bandydami vieną kelią po kito. Todėl gyvenime tenka pasikliauti tik išmintimi.
2018-11-22 Velžio gimnazijoje (Panevėžio raj.) teatro festivalyje „Teatro sambūris“ įvyks teatro studijos „Alyvos“ premjera pagal Icchoko Mero knygą „Lygiosios trunka akimirką“.
Tai jau antroji išvyka į Velžio gimnaziją. Teatro studija „Alyvos“ vaidino IV teatro sambūryje 2017 ir rodė spektaklį „Angelai man glosto plaukus“ pagal Lorna Byrne autobiografinę knygą. Plačiau.

llinija
laikas
Tėvų diena

Š. m. lapkričio 22 dieną gimnazijoje vyks I – IV klasių mokinių Tėvų diena – pokalbis mokytojo, mokinio ir tėvelio.
Susitikimų laikas nuo 17.00 iki 20.00 val. Tėveliams registravimosi forma pateikta Tamo dienyne.

llinija
laikas
Lietuvos kariuomenės atkūrimo šimtmečio minėjimas gimnazijoje

Lapkričio 23 dieną gimnazijoje minėjome Lietuvos kariuomenės dieną. Šią dieną 1918 metais Ministras Pirmininkas Augustinas Voldemaras pasirašė įsakymą Nr. 1, kuriuo buvo įkurta Apsaugos Taryba ir įsakyta pradėti formuoti pirmąjį Lietuvos kariuomenės pulką. Nuo šios dienos pradėta oficialiai kurti Lietuvos laisvę iškovojusi kariuomenė. Šiuolaikinė Lietuvos kariuomenė yra to laikmečio kariuomenės tradicijų tęsėja. Apie tarnybos būdus bei kariuomenės sudėtį gimnazistus supažindino Štabo seržantas Igoris Bartanovičius.

llinija
laikas
Karjeros savaitė

Šiemet lapkričio 19-24 dienomis šalies mokyklose (451!) vyko Lietuvos 100-mečio nacionalinė karjeros savaitė. Tai jau šeštus metus vykstantis profesinio orientavimo projektas, kuriame dalyvaujame ir mes – VŽG! Daugiau čia.

llinija
laikas
Ekonomikos olimpiada

Lapkričio 17 d. ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas ir Nacionalinė moksleivių akademija surengė ekonomikos olimpiadą. Sveikiname IIe kl. mokinę Agnę Mokrikaitę užėmusią II vietą (9-10 kl.)

llinija
laikas
Dalyvaujame teatrų festivalyje „Begasas“

2018 metų lapkričio 16-ąją, minint Tarptautinę tolerancijos dieną, Lietuvos žmonių su negalia sąjunga (LŽNS) Vilniuje, Menų spaustuvėje, organizavo tradicinį tarptautinį neįgaliųjų teatrų festivalį konkursą „Begaso“ prizui laimėti. Šiemet festivalis skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui.
Jame savanoriavo ir mūsų gimnazijos mokiniai, o tarp tarptautinės komisijos narių buvo teatro, filmų kūrimo ir retorikos mokytoja Rasa Kulytė-Polini.
Lietuvos žmonių su negalia sąjunga ir „Begaso“ festivalio organizatorė Snieguolė Dikčiūtė dėkojo savanoriams už pagalbą ir įteikė Padėkos raštus ir marškinėlius su Begaso simboliu. Apie festivalį galite paskaityti čia. Mokinių, savanoriavusių renginyje, sąrašas.

llinija
laikas
Ekskursija Lietuvos Respublikos Prezidentūroje

Lapkričio pabaigoje II b ir II g klasių gimnazistai lankėsi edukacinėje ekskursijoje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje. Ekskursijos metu gimnazistai susipažino su Rūmų ir jų teritorijos praeitimi, kuri rašytiniuose šaltiniuose jau minima nuo XIV a. pab. Taip pat gimnazistai susipažino su Prezidento institucija, diplomatinio protokolo reikalavimais, Prezidentės darbo specifika vidaus ir ypač užsienio politikos srityse.

llinija
laikas
Edukacinė ekskursija į Seimą

Lapkričio mėn. II a ir II f klasių mokiniai su mokytojomis R.Šilinskiene ir R.Mazūriene dalyvavo edukacinėje ekskursijoje į Lietuvos Respublikos Seimą. Gimnazistai aplankė LR Seimo I ir II rūmus, apsilankė kai kuriose Seimo salėse, klausėsi pasakojimų apie Seimo darbo ypatumus, kalbėjosi su sutiktu LR Seimo nariu Antanu Vitkumi, praplėtė savo žinias apie Seimo atliekamas funkcijas. Karolina Čekavičiūtė, 2f klasė. Daugiau čia.

llinija
laikas
Raštingiausio Žirmūnų gimnazijos mokinio konkursas

Lapkričio 8 d. gimnazijoje vyko jau tradiciniu tampantis Raštingiausio Žirmūnų gimnazijos mokinio konkursas. Dėl raštingiausio gimnazisto vardo varžėsi 56 gimnazistai.
Konkurso rezultatai:
I vieta – Liucija Kudžmaitė (IIIg)
II vieta – Rytis Stankevičius (IVc ), Jolita Cibulskaitė (IId)
III vieta – Rasa Masiliūnaitė (Ie), Ričardas Spiečius (IIa), Aistė Sandaitė (IIc), Ieva Turskytė (IV f).
Į konkursą Biržiškos gimnazijoje varžytis su Vilniaus miesto gimnazistais vyks Liucija Kudžmaitė (IIIg), Rytis Stankevičius (IVc), Jolita Cibulskaitė (IId) Rasa Masiliūnaitė (Ie). Linkime sėkmės mūsų mokiniams.

llinija
laikas
Tarptautinė programa DofE įgyvendinama ir mūsų gimnazijoje

Nuo 2018-2019 m.m. mūsų gimnazijoje įgyvendinama „The Duke of Edinburgh’s International Award“ (DofE) tarptautinė programa. Tai daugiau nei 140 pasaulio šalių įgyvendinama savęs tobulinimo programa jaunimui. Ji padeda ugdyti savo talentus, mokytis iš patirties siekiant užsibrėžtų tikslų, įveikiant iššūkius ir taip įprasminant savo laisvalaikį. Plačiau.

llinija
laikas
Erasmus+

Lapkričio 3-10 d. Erasmus+ grupė dalyvavo vokiečių kalbos projekte Italijoje (Brescia). Akimirkos iš viešnagės.

llinija