Rugsėjis – Spalis

linija
Balsuokite už VŽG mokytojų komandą! Spalio 28 d.

Ugdymo plėtotės centras mokytojus kvietė dalyvauti konkurse ir laimėti kelionę į mokslo centrą Estijoje! Mokytojai turėjo surinkti 5 asmenų komandą, išmokti 1 min. trukmės šokį ir jį nufilmuoti.
Mūsų gimnazijos mokytojos priėmė šį iššūkį. Pasižiūrėti nufilmuotą šokį galite čia, o balsuoti čia.
Primename, kad balsuoti galima iki lapkričio 6 d. 12 val. Paskubėkite!

llinija
Susitikimas Spalio 21 d.

Spalio 20 d. 14.40 val. 206 kab. vyko susitikimas su plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoju D. Jauniškiu.
Paskaitos tema: „Medikas. Būti ar nebūti?“. Daugiau žiūrėti čia.

llinija
Mokytojų ir jų mokinių paroda Spalio 21 d.

2015 m. spalio mėn. 13 d. LR Seimo II rūmuose vyko I-os respublikinės mokytojų ir jų mokinių parodos „Gimtasis miestas miniatiūrose“ atidarymas.
Mūsų gimnazijos dailės mokytoja Sonata Pečiulienė ir mokiniai Ieva Taraskevičiūtė, Gytautas Petrauskas, Emilija Zuzevičiūtė taip pat yra šios parodos dalyviai.
Miniatiūrų autoriai mažo formato kūrinėlyje išreiškė savo meilę gimtajam miestui, perteikė jo kultūrinius reiškinius, miesto aplinką, architektūrą, asmenybes, vertybes, miestelėnų pomėgius. Daugiau galerijoje.

llinija
Olimpiados rezultatai Spalio 21 d.

Šių metų spalio 2 dieną vyko 7-oji Lietuvos mokinių gamtos mokslų olimpiada, kurios užduotis mokiniai sprendė vienuolikoje Lietuvos miestų (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Tauragėje, Panevėžyje, Molėtuose, Alytuje, Marijampolėje, Mažeikiuose, Ukmergėje bei Trakuose). Olimpiadoje iš viso dalyvavo 722 vyresniųjų klasių mokiniai ir daugiau nei 200 jaunesniųjų klasių mokinių.
Sveikiname ir džiaugiamės mūsų gimnazijos moksleivių pasiekimais: Liutauras Baltrūnas (IIa) – bronza, Rytis Stankevičius (Ic) – pagyrimo raštas, Inija Martinavičiūtė (Ia) – pagyrimo raštas.

llinija
Studijų galimybės užsienyje Spalio 16 d.

Spalio 15d. ketvirtokai dalyvavo susitikime su organizacijos „Kalba.Lt“ atstove.
Susitikimo metu mokiniai susipažino su studijų Didžiojoje Britanijoje, Danijoje, Olandijoje ir kitose užsienio šalyse galimybėmis bei gavo atsakymus į visus juos dominusius klausimus. Daugiau čia.

llinija
Paskaita mokinių tėveliams Spalio 13 d.

Kviečiame mūsų gimnazijos tėvelius į psichologės Žydrės Arlauskaitės paskaitą „Tinkamas asmenybės formavimas. Kaip tėvai gali padėti savo vaikams“.
Paskaita vyks spalio 20 d. (antradienį) 206 kabinete. Pradžia – 18 val. Paskaitos trukmė – 1 val. 15 min. Išankstinė registracija nebūtina.

llinija
Padėka Spalio 13 d.

Spalio 5d. gimnazijos aktų salėje skambėjo eilės, dainos, muzika. Visa tai buvo skirta Mokytojams.
Dėkojame mokiniams už šiltus ir nuoširdžius sveikinimus Mokytojų dienos proga!

llinija
Konstitucijos egzaminas mokykloje Spalio 13 d.

Spalio 13 d. 9.00 val. mūsų gimnazijoje vyko LR Konstitucijos egzamino II etapas. Dalyvavo
mokiniai, kurie I etape surinko 25 ir daugiau taškų.
Skelbiami LR Konstitucijos egzamino II turo nugalėtojai:
I vieta – Džiugas Rumbutis, II g
II – III vieta – Eglė Sviderskytė, II d, Rokas Stonis, II d.
Sveikiname nugalėtojus!

llinija
Dėl uniformų Spalio 12 d.

Mokyklinė uniforma mus, gimnazijos bendruomenę, pasiekė iš tarpukario Lietuvos mokyklos. Mokyklinė uniforma formuoja mūsų Žirmūnų gimnazijos pozityvų įvaizdį, skiepija bendruomenės vieningumą. Pasak psichologės Ilonos Butautienės, ,,tarybinių laikų nuostata, kad uniformos visus suvienodina, trukdo asmenybei skleistis ir neleidžia pasireikšti individualumui, dabar yra pakitusi. <...> laikomasi nuostatos, kad uniformuotas žmogus greičiausiai yra brandi asmenybė.“ Juozas Statkevičius, mados ir teatro kostiumų dailininkas, sako, kad ,,mokslais, kūryba ir fantazija turi moksleiviai išsiskirti, o ne apranga. Todėl uniformos mokykloje tikrai yra būtinos.“ Be to, mokyklinė uniforma ugdo tapatumo su gimnazijos bendruomene jausmą; uniformuoti gimnazistai ir už mokymo įstaigos ribų yra savo gimnazijos atstovai, o tai formuoja jauno žmogaus atsakomybę už savo poelgius, drausmina jį. Primename, kad vilkėti mokyklinę uniformą įsipareigojote pasirašę sutartį su Žirmūnų gimnazija. Demokratinės visuomenės nariai laikosi susitarimų.
GIMNAZISTE,
ateik į mokyklą vilkėdamas uniformą,
rodyk pavyzdį kitiems ,
būk brandi, atsakinga ir pilietiška asmenybė! Gimnazijos administracija

llinija
Anglų k. pamoka muziejuje Spalio 08 d.

Rugsėjo 29 d. I klasių mokinių grupė vyko į Vytauto Kasiulio dailės muziejų. Išvykos tema – „Kas yra grožis?“. Muziejuje mokiniai susipažinti su žinomo dailininko Vytauto Kasiulio dailės kūriniais,aptarė bendrus grožio standartus mene. Užsiėmimo metu mokiniai išsirinko labiausiai patikusį paveikslą ir jį aprašė anglų kalba bei dalyvavo edukaciniame užsiėmime, kurio metu patys piešė pastelėmis, imituodami dailininko tapybos stilių. Daugiau.

llinija
Sveikinimas mokytojams Spalio 05 d.

Mieli mokytojai,
nuoširdžiai sveikiname Jus su Tarptautine mokytojų diena, linkime neišsenkančių idėjų, kantrybės, geros nuotaikos, sėkmės darbuose.
Abiturientai

llinija
Kūno procesų pažinimo patyriminiai mokymai Spalio 05 d.

2015 m. rugsėjo 21 d. režisierius iš Ukrainos Vitalij Liubota vedė workshop’ą „Kūno procesų pažinimo patyriminiai mokymai” kūno organų veiklos tematika mūsų gimnazijos mokiniams. Tai žmogaus sveikatos ir meno santykį tiriančio „Skambantys kūnai“ projekto edukacinė dalis. Projektas sujungė medikus, kompozitorius ir kitų meno sričių atstovus bendram darbui: sukurti naujus kūrinius, atspindinčius žmogaus kūno veiklą: kraujotakos sistemą, širdį, gimdą, stuburą, odą ir psichiką. Daugiau skaityti čia bei galerijoje.

llinija
Pirmokų krikštynos Spalio 02 d.

Rugsėjo 24 d. pirmų klasių gimnazistai vyko į vienos dienos stovyklą.
Renginio tikslas – integruoti pirmų klasių mokinius į mokyklos bendruomenę; ugdyti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius. Renginio akimirkas galite peržiūrėti galerijoje.

llinija
Klasių tėvų pirmininkams Rugsėjo 28 d.

Rugsėjo 30 d. 18 val. 206 kab. vyks klasių tėvų pirmininkų susirinkimas.

llinija
Europos kalbų diena Rugsėjo 28 d.

Kaip ir kiekvienais metais, kalbų mokytojai ir VŽG mokiniai sveikino mokyklos bendruomenę su Europos kalbų diena.
Programa buvo iš tiesų įdomi. Rytą pradėjome nuo pasveikinimo prie mokyklos įėjimo​ su plakatais ir šūkiais įvairiomis kalbomis. Per trečią pamoką mus džiugino skambūs dainininkų balsai.
Šiais metais ypatingas dėmesys buvo skirtas lietuvių kalbai.
Per pertrauką, mokytojai susitiko išgerti arbatos ir pasimokyti kalbų. Ketvirtos pamokos metu, klausėmės studenčių iš Skandinavistikos fakulteto pasakojimo apie švedų kalbos studijas.
13 val. aktų salėje buvo apdovanoti vokiečių kalbos besimokantys mokiniai tarptautiniais DSD II diplomais. Daugiau renginio akimirkų galerijoje.

llinija
Holokausto aukoms atminti Rugsėjo 28 d.

Vilniaus Žirmūnų gimnazijos mokiniai, siekdami įprasminti gyvenusių ir žuvusių Lietuvos piliečių – žydų – atminimą, sudėliojo iš akmenų žodį ATMINTIS, pristatė parengtus pranešimus, kuo ši diena reikšminga ir svarbi ne tik žydų tautybės žmonėms, bet ir kitoms tautoms, gyvenančioms Lietuvoje, ir taip paminėjo rugsėjo 23-ąją – Holokausto Lietuvoje atminimo dieną.
Renginio akimirkas galite peržiūrėti galerijoje.

llinija
Klasių tėvų susirinkimai Rugsėjo 11 d.

2015 m. rugsėjo 14 – 18 dienomis gimnazijoje vyks klasių tėvų susirinkimai. Skaityti daugiau čia.

llinija
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė 2015“ Rugsėjo 11 d.

Rugsėjo 18 d. po 4 pamokų gimnazijos mokiniai ir mokytojai vyksta į mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė 2015“ renginius („Stebėk, dalyvauk, eksperimentuok“) Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU).

llinija
Debatai jaunimui Rugsėjo 11 d.

Mieli mokiniai ir mokytojai,
kviečiame Jus į debatų sezono Vilniuje atidarymo renginį, kuris vyks antradienį 15 d. 18 val. ISM Vadybos ir ekonomikos universitete (Arklių g. 18), 113 auloje.
Prašome registruotis el. paštu iki pirmadienio: marija.zarembiene@gmail.com

Daugiau informacijos rasite čia.

llinija
Rugsėjo 1-osios šventės akimirkos Rugsėjo 02 d.

Šventės akimirkas galite peržiūrėti galerijoje.

llinija