Rugsėjis – Spalis

linija
laikas
Šokių vakaras gimnazijoje Spalio 28 d.

Savanorių mokinių komanda suorganizavo šokių vakarą gimnazijoje. Šokiuose dalyvavo net 178 VŽG moksleiviai. Buvo labai smagus, kupinas netikėtumų ir gerų emocijų vakaras. Renginio akimirkas galite peržiūrėti čia.
Po renginio savanoriai išrinko 5 aktyviausius savo komandos narius ir delegavo juos į gimnazijos parlamentą.

llinija
laikas
Protų kovų lyga Spalio 28 d.

Šiais metais gimnazijoje įkurta „Protų kovų“ lyga. Kovos vyksta vieną kartą per mėnesį. Jau įvyko du turai. Antrame ture dalyvavo ir mokytojų komanda, mokinių pavadinta „VŽG šviesuoliai“. Renginį veda ir klausimus rengia gimnazijos antrokas Rytis Stankevičius.
Registruoti savo komandas galima Facebook’o puslapyje. Daugiau informacijos čia ir čia.

llinija
laikas
Mokinių dėmesiui Spalio 28 d.

Mokinių rudens atostogos: 2016-10-31 – 2016-11-04.

llinija
mes
Svečiai iš Prancūzijos Spalio 26 d.

Spalio 12-19 dienomis gimnazijoje viešėjo mokiniai iš Saint-Malo miestelio Jacques Cartier licėjaus. Mainų programos dalyviai aplankė Vilnių, Kauną ir Trakus. Įspūdį svečiams padarė lietuvių liaudies šokiai, pyragas Tinginys ir kepta duona su česnaku. Buvo malonu išgirsti, kad mūsų krašte labai švaru… Daugiau rasite čia.

llinija
prr
Konstitucijos egzaminas Spalio 26 d.

Sveikiname IIc klasės mokinį Rytį Stankevičių, Konstitucijos egzamino II etapo, vykusio spalio 11 d. Vilniaus Žirmūnų gimnazijoje, nugalėtoją.

llinija
Tėvelių dėmesiui Spalio 24 d.

Kviečiame mūsų gimnazijos tėvelius į psichologės Žydrės Arlauskaitės paskaitą „Tinkamas asmenybės formavimas. Kaip tėvai gali padėti savo vaikams?“ Paskaita vyks spalio 25 d. (antradienį) 206 kabinete. Pradžia – 18 val. Paskaitos trukmė – 1 val. 15 min. Išankstinė registracija nebūtina.

llinija
mokk
Pažintinė ekskursija po Vilniaus kraštą Spalio 17 d.

Spalio 8 dieną mūsų gimnazijos kolektyvas vyko į ekskursiją po Vilniaus kraštą. Apžiūrėjome Tabariškių bažnyčią, Paulavos respublikos griuvėsius, apsilankėme Merečeno -Michniovo bendruomenėje, kuri gyvuoja daugiau nei 100 metų, tik dirbdama ir melsdamasi. Nuvykome į patį pietryčiausią Lietuvos kampelį -Dieveniškes, apžiūrėjome legendomis apipintą Norviliškių pilį, stūksančią prie pat Baltarusijos sienos, apkabinome tūkstantmetį Dieveniškių ąžuolą. Iš ten vykome į Poškonis , ten įsikūrusiame lankytojų centre, su susidomėjimu išklausėme Dieveniškių istorinio regioninio parko direktoriaus pasakojimo apie Dieveniškių kraštą, jo istoriją ir žmones. Apsilankę Jašiūnų dvare, sužinojome jo istoriją, atstatymo aplinkybes, apžiūrėjome gražiai suremontuotas sales. Galiausiai nuvykome į Levandų uostą, kuris įsikūręs mažyčiame kaimelyje prie Merkio. Sužinojome, kaip auginamos levandos. Kelionės akimirkos galerijoje.

llinija
netas
Man ne tas pats Spalio 17 d.

Rugsėjo 26 d. – lapkričio 11 d. gimnazijoje vyksta socialinio filmo konkursas „Man ne pas pats“. Daugiau skaitykite čia.

llinija
kr
Padovanok kraujo – tavęs reikia sergantiems Spalio 17 d.

Spalio 21 dieną 10.00-14.00 val. Vilniaus Žirmūnų gimnazijoje 206 kab., II-ame aukšte vyks kraujo donorystės akcija.

llinija
euro
Europos kalbų diena gimnazijoje Spalio 11 d.

Rugsėjo 26-27 d. gimnazijoje paminėjome Europos kalbų dieną. 26 d. aktų salėje įvyko vokiečių DSD I diplomų teikimas. Mokykloje svečiavosi vokiečių kalbos koordinatorius Michael Brehm. 27 d. rytą I klasių mokiniai pasitiko mokinius ir mokytojus su obuoliais bei geros dienos linkėjo įvairiomis kalbomis. Pamokų metu vyko viktorinos, o dieną vainikavo integruoto prancūzų-technologijų projekto „Daiktų istorijos“ parodos atidarymas. Daugiau renginio akimirkų galerijoje.

llinija
vokiec
Mainų savaitė Spalio 10 d.

Rugsėjo 30 – spalio 6 dienomis gimnazijoje svečiavosi 10 moksleivių iš Vokietijos Paderborno miesto Schloss Neuhaus gimnazijos. Moksleiviai gyveno mūsų gimnazistų šeimose, lankėsi pamokose, vyko į Anykščius, Kauną, Trakus, lankėsi Lietuvos Respublikos Seime, Genocido aukų muziejuje, Vytauto Kasiulio muziejuose.
Mūsų gimnazistai vyks pavasarį mainų savaitei į Paderborną.

llinija
III- IV klasių gimnazistams bei jų tėveliams Spalio 06 d.

Spalio 10 d. 18.00 val. Žirmūnų gimnazijoje 206 kab. vyks susitikimas su studijų užsienyje informacijos centro specialiste. Susitikimo metu aptarsime esminius dalykus, svarbius planuojantiems studijas užsienyje; sužinosite apie galimybę naudotis informacijos centro paslaugomis visus mokslo metus.
Kviečiame aktyviai dalyvauti!

llinija
mok1
Projektas „Žaliojo Vilniaus vaikai“ Spalio 06 d.

Rugsėjo 29 d. 3 klasių mokiniai su biologijos mokytoja Jolanta Bodrije vyko į VU Kairėnų botanikos sodą. Ten klausė VU botanikos sodo Mokslo programų aptarnavimo ir koordinavimo skyriaus specialistės Rasos Ryliškienės paskaitos „Pagaminkime augalų klonų patys“. Paskaitą sudarė teorinė ir praktinė dalys. Užsiėmime dalyvavo projekto vadovė doc. dr. Inga Kepalienė, projekto koordinatorė Evelina Buivydaitė, Technologijų ir technologinio ugdymo katedros dėstytoja doc. dr. Diana Gudavičiūtė.
Projekto dalyviai patys klonavo augalus. Sukurto auginio klono tolimesnį vystymąsi gimnazistai stebės namuose. Be to, gimnazistai dovanų gavo kitų gimnazijų mokinių išaugintus augalus iš klonų. Šiuos augintinius sodinsime gimnazijos „Žalioje klasėje“. Daugiau paskaitos akimirkų čia.

llinija
fleita
Netradicinė pamoka Spalio 06 d.

Rugsėjo 22 dieną anglų k. mokytoja D. Kalinskienė 2e ir 2d mokinius pakvietė į netradicinę veiklą žaliojoje mokyklos erdvėje. Mokiniai vieni kitiems pasikeisdami deklamavo ištraukas iš K. Donelaičio poemos „Metai“ lietuvių ir anglų kalbomis. Netradicinę pamoką paįvairino fleitos ir gitaros garsai. Daugiau akimirkų galerijoje.

llinija
atm
Sveikinimas mokytojams Spalio 04 d.

„Žodžiai, pasakyti matant kito akis, įsijaučiant į jo sielą, tie paprasti žodžiai, ištarti su nuoširdžiu noru padėti, užjausti, paguosti, daro stebuklus. Gerumo, Meilės, Grožio stebuklus.
Pelenė tampa princese.
Trečias brolis – visagaliu.
Tu – kūrėju.“ J. Laucius
Ačiū Tau, Mokytojau, gyvenimo – pasakos Kūrėjau!

llinija
atm
Holokausto aukoms atminti Rugsėjo 30 d.

Rugsėjo 23 d. gimnazijoje buvo minima Lietuvos žydų genocido diena. Mokiniai atnešė akmenukus su žmonių, kurie gyveno tuo metu Vilniaus gete, vardais ir pavardėmis, pasakojo apie jų gyvenimą Antrojo pasaulinio karo metais.
II f kl. ir II c kl. mokiniai skaitė pranešimus apie holokaustą Lietuvoje. Po minėjimo mokiniai iš atsineštų akmenukų sudėliojo žodį „ATMINTIS“. Renginio akimirkos.

llinija
kol
Kvietimas Rugsėjo 21 d.

Mūsų gimnazija kviečia Jus į pučiamųjų instrumentų orkestro „Septima“ koncertą, skirtą veiklos 50-mečiui paminėti. Koncertas vyks rugsėjo 29 d. 18.30 val. VILNIAUS ROTUŠĖJE.

llinija
koll
Paroda „Atrask Lietuvą“ Rugsėjo 20 d.

Gimnazijos I aukšte vyksta asociacijos „FOTOEXPRESS.LT“ paroda „Atrask Lietuvą“.
Gyvenime viskas keičiasi, keičiamės ir mes. Vienoj gyvenimo pusėj mes jauni ir gražūs, kitoj – jau seni. O tarp jų – prisiminimai. Atrodo, kad tik jie ir jungia mūsų gyvenimą – praeitį, dabartį ir ateitį. Visos čia užfiksuotos akimirkos – nors ir netolima, bet jau praeitis.
Tikimės, kad aplankę šią parodą patirsite daug gerų emocijų ir kiekvienas atrasite Lietuvą iš naujo.

llinija
men
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė 2016“ Rugsėjo 19 d.

Rugsėjo 16 d. po 4 pamokų gimnazijos pirmokai vyko į mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė 2016“ renginius („Stebėk, dalyvauk, eksperimentuok“).

llinija
vil
Visuomenės aplinkosauginio švietimo projektas Rugsėjo 19 d.

Lietuvos edukologijos universiteto ir Žirmūnų gimnazijos projekto „Žaliojo Vilniaus vaikai“ pristatymas vyko rugsėjo 15 d. 5 ir 6 pamokų metu.
Pažintinės pamokos vyko gamtoje, žaliojoje lauko klasėje, kuri yra Verkių regioninio parko dalis. Dalyvavo IId, IIe, IIf klasių gimnazistai.
Gamtoje vyko praktinis užsiėmimas aplinkosaugine tema. Gimnazistai turėjo galimybę atpažinti augalus pagal diagnostinius požymius. Praktinį užsiėmimą vedė Lietuvos edukologijos universiteto dėstytoja Rima Bartkuvienė, refleksiją paruošė Evelina Buivydaitė.
Projekto koordinatorės: biologijos mokytoja Jolanta Bodrije ir technologijų mokytoja Vaida Gailiūnienė.
Su projekto medžiaga galite susipažinti spragtelėję nuorodą.

llinija
muge
Būrelių mugė Rugsėjo 19 d.

Rugsėjo 15 d. (ketvirtadienį) gimnazijoje vyko „Būrelių mugė“. Jos metu kiekvienas mokinys galėjo susipažinti su mokykloje veikiančiais būreliais, pabendrauti su jų vadovais. Renginio akimirkos.

llinija
mokslo
Dalyvavimas mokslo festivalyje Rugsėjo 19 d.

Šį pavasarį Lietuvos mokslas sulaukė labai reikšmingo įvykio: mokslininkams duris atvėrė VU Jungtinis gyvybės mokslų centras (JGMC) bei Nacionalinis fizinių ir technologijos mokslų centras (NFTMC). Šių svarbių mokslui įstaigų kaimynystėje mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė 2016“ pakvietė į baigiamuosius projekto renginius. Aikštėje, kuri simboliškai pavadinta „Mokslo“ vardu , palapinėse trumpam įsikūrė universitetų, mokyklų bei verslo įmonių atstovai. Jie pakvietė lankytojus į didelę improvizuotą mokslo eksperimentų laboratoriją po atviru dangumi. Joje tyrėjo profesiją „matavosi“ ir mūsų gimnazijos mokiniai (Jokūbas Pimpė 3a kl., Mačiūta Tautvydas 3a kl., Augustas Puzonas 3a kl., Marcinkonis Osmundas 3a kl., Baratinskis Justas 2f kl., Bartulis Arminas 2f kl., Laura Sebestinaitė 3g kl., Jonas Janiūnas 3g kl., Tomas Sirutavičius 3a kl., Kasparas Aukštuolis 3b kl.) vadovaujami fizikos mokytojų: Aidos Griškienės ir Otilijos Gaubienės. Jaunieji tyrėjai demonstravo optines bei jutimo iliuzijas. Šioje šventėje dalyvavo ir mūsų gimnazijos pirmų klasių mokiniai bei jų vadovai.

llinija
mes
Kvietimas Rugsėjo 05 d.

Žirmūnų gimnazijos bendruomene,
registruokitės į dviračių sporto festivalį – Vilnius Grand Prix 2016, atstovaukite (rugsėjo 17 d.) mūsų gimnazijai!

llinija
rugsejis
Informacija I klasių mokiniams Rugsėjo 02 d.

Susipažinti su programinių kūrinių tekstų elektroniniais šaltiniais galite čia.

llinija