
Rugsėjo 25-27 d. Paįstryje įvyko 19-asis mėgėjų teatrų festivalis „Tiltai“. Nors įprastai „Tiltai“ vyksta vėlyvą pavasarį, šiemet teatrų kolektyvus į Panevėžio rajoną pakvietė ankstyvą rudenį. Festivalio atidarymas vyko Gegužinės kaime ant tilto. „Tiltai simbolizuoja pasikeitimus ir lankstumą, draugystę ir susiklausymą. Paprasta filosofija: kai esi vienoje pusėje, bet kada gali atsidurti kitoje, o krantus jungti reikia iš abiejų pusių. Siekiame statyti tiltus, kurti bendraminčių būryje, į vieną vietą sutelkti kūrybą mylinčius žmones, galinčius pasidalyti patirtimi“,– idėją atskleidžia D. Kiršgalvienė. Kiekvienas atvykęs kolektyvas gavo užduotį – suskaičiuoti, kiek tiltų kelionėje įveikė, ir sukurti tiems tiltams kūrybiškas asociacijas. DAUGIAU ČIA: Pirmąją festivalio dieną suskaičiuotų tiltų skaičių bei savo spektaklius pristatė trys mėgėjų teatrai. Tai svetinga Paįstrio kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro studija „Skruzdėlė". Jie parodė premjerinį spektaklį „Andrius“ pagal Violetos Palčinskaitės pjesę (rež. Daiva Kiršgalvienė). Tiltagalių kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro studija pristatė spektaklį „Sibiro haiku“ pagal Jurgos Vilės knygą (rež. Jovita Barolienė). Pirmąją festivalio dieną pasirodė ir Vilniaus Žirmūnų gimnazijos teatro studija „Alyvos“. „Alyvos“ kolektyvas rodė spektaklį „Lygiosios trunka akimirką“ pagal Icchoko Mero romaną.
Rugsėjo 25 d. buvo skirta vaikams, jaunuoliams, todėl ir kūrybinėse dirbtuvėse naujų idėjų, raiškos būdų su teatro studijos „Alyvos“ vadove, režisiere bei aktore Rasa Kulyte-Polini ieškojo būtent jie. Rugsėjo 26 d. vyko suaugusiųjų mėgėjų pasirodymai, o spalio 27d. spektaklį „Unė“ (rež. Birutė Mar) pristatė „Solo“ teatras.
Daugiau akimirkų čia >>>>
Rugsėjo 25 dieną IVg klasės mokinės Urtė Laugalytė ir Valerija Jonauskaitė vyko į VU Chemijos fakultetą ir dalyvavo chemikų dienose. Gimnazistės susipažino su Chemijos fakulteto mokymosi įranga, studijų programomis ir laboratorijoje atliko aspirino sintezę. Valerija Jonauskaitė už aspirino sintezės laboratorinį darbą įvertinta II vieta tarp dvyliktokų.
Sveikiname!
Daugiau akimirkų čia >>>>
Rugsėjo 25d. teatro studijos „Alyvos“ mokiniai Kamilė Žekonytė (IIIb), Kristijonas Novikevičius (IVg), Smiltė Šarakauskaitė (IIId), Jonas Juozapavičius (IVb), Greta Mecelicaitė (IVf), Ugnė Rutkūnaitė (IId), Austėja Miliūtė (IIIf) vyks į Paįstrio (Panevėžio raj.) kultūros rūmuose rengiamą mėgėjų teatrų festivalį „Tiltai“, kuriame pristatys spektaklį pagal Icchoko Mero romaną „Lygiosios trunka akimirką“. Festivalyje kūrybines dirbtuves jauniesiems aktoriams ves ir teatro studijos vadovė ir spektaklio režisierė Rasa Kulytė-Polini.
Daugiau akimirkų čia >>>>
Šią dieną minint žydų genocido aukų atminimą II klasių gimnazistai lankėsi integruotos istorijos-pilietinio ugdymo pamokos edukaciniame užsiėmime Žydų kultūros ir informacijos centre. Užsiėmimo metu gimnazistai klausėsi pasakojimo, diskutavo apie 1943 m. rugsėjo 23 d. likviduotą Vilniaus getą, kuriame buvo uždaryta apie 40 tūkst. žmonių. Dauguma jų vėliau buvo nužudyti Aukštuosiuose Paneriuose. Prisiminta, kad per trejus metus trukusią nacistinę okupaciją Lietuvoje buvo sunaikinta 90 proc. iš daugiau kaip 200 tūkst. šalyje gyvenusių žydų. Kaip teigė dauguma gimnazistų po šios išvykos, šią dieną minėti svarbu, kad nepasikartotų šiurpūs įvykiai ateityje…
Žinodami apie praeities įvykius ir gebėdami kritiškai pažvelgti į tai, kas vyksta dabar, galime įvairia veikla stabdyti tokias ir panašias žmonijos tragedijas, nusikaltimo prieš žmoniškumą apraiškas.
Daugiau akimirkų čia >>>>
Rugsėjo 16 ir 18 d. 2c ir 2d klasės mokiniai kartu su istorijos mokytoja Rasa Šilinskiene dalyvavo edukacinėje išvykoje „Kelias į nepriklausomybę“. Ji vyko Signatarų namuose. Mokiniai susipažino su 1918 m. vasario 16-osios Akto signatarų biografijomis, lankėsi salėje, skirtoje Lietuvos patriarchui Jonui Basanavičiui. Na, o svarbiausias mokinių tikslas buvo apsilankyti Vasario 16-osios Akto salėje, kurioje eksponuojamas 2018 m. prof. L. Mažylio Vokietijoje rastas Lietuvos valstybės atkūrimo Aktas (lietuviškas ir vokiškas), Lietuvos Tarybos pasirašytas 1918 m. vasario 16 d., pirmininkaujant J. Basanavičiui. Būtina buvo prie šio svarbaus Lietuvai dokumento ir įsiamžinti. Ekskursijos pabaigoje teko „pasukti“ galvą ir atlikti užduotis, susietas su Lietuvos valstybės atkūrimo laikotarpiu.
Buvo smagu, įdomu ir naudinga. Juk nežinant savo šalies praeities neįmanoma kurti ateities.
2d klasės mokinė Lėja Šopauskaitė
Daugiau akimirkų čia >>>>
Lietuvos nacionalinėje UNESCO komisijos galerijoje rugsėjo 11 d.vyko Nacionalinio mokinių meninės kūrybos konkurso, skirto UNESCO pasaulio paveldo Lietuvoje metams, „Kelionė laiku – atgimusi Vilniaus istorija“ parodos pristatymas ir apdovanojimai. Mūsų mokinė Kamilė Verikaitė tapo konkurso laureate. Sveikiname Kamilę!
Apdovanojimų renginio dalis – ekskursija „Vilniaus pilių istorijos pėdsakais“. Vaikščiodami Vilniaus senamiesčio gatvelėmis galėjome pajusti miesto dvasią, kuri įkvėpė kūrybai.
Daugiau akimirkų čia >>>>
Ištuštėję laukai, rimstanti gamta sugrąžino į mokyklą. Linkime gimnazijos bendruomenei sveikatos, pažinimo džiaugsmo, kūrybiškumo ir bendrystės šiais mokslo metais!
Daugiau rugsėjo 1-osios akimirkų čia >>>>
Mokyklos vizija ir misija.
Vėliava, himnas, priesaika.
Nuo 1905 m. iki šių dienų.
Ugdymo ir atostogų laikai.
Mokinių rezultatai.
Galiojančios tvarkos.
2017-2018 m.
Informacija skaitytojams
II kl. projektiniai darbai
Laisvų darbo vietų nėra.
Skirdami paramą gimnazijai Jūs rūpinatės savo vaikų aplinka ir gera savijauta.
Žirmūnų g. 37-1, Vilnius
info@vzg.lt
276-64-00
+370 623 16392
I - IV: 8:00 val. - 16:00 val.
V: 8:00 - 15:30 val.