Skelbimai

Naujienos

Edukacinė išvyka į Muitinės muziejų

Lapkričio mėn. II a ir II f klasių gimnazistai lankėsi edukacinėje kinologo-tarptautinės kategorijos teisėjo Artūro Zalecko paskaitoje bei ekskursijoje po Muitinės muziejuje veikiančias keturias ekspozicijų sales. ...
Pirmojoje iš jų gimnazistai susipažino su muitinės istorija Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Rusijos imperijos laikotarpiais bei Pirmojoje Lietuvos Respublikoje nuo 1918 metų atkūrus nepriklausomą Lietuvos valstybę. Antroji ekspozicija nukėlė į laikotarpį nuo 1940 m. birželio mėn., kai Sovietų valstybės kariuomenei okupavus Lietuvą jos muitinės veikla buvo nutraukta. Po Antrojo pasaulinio karo SSRS okupacinis periodas truko iki 1990 m. Tada Lietuvos valstybės teritorijoje veikė sovietinės muitinės.
Trečiojoje ekspozicijoje gimnazistai susipažino su muitinės veikla po 1990 m. kovo 11 d. Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo ir po 2004 m. gegužės 1 d. Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą.
Išskirtinį dėmesį gimnazistus patraukė jūriniame konteineryje demonstruojami sulaikyti kontrabanda gabenti daiktai. Ne vienas nustebo pamatęs, kaip išradingai kontrabandininkai geba slėpti nelegaliai gabenamas prekes. Čia eksponuojamas automobilio maketas, kuriame pavaizduotos meistriškai įrengtos slėptuvės lengvuosiuose ir krovininiuose automobiliuose, kuriuose buvo gabenamos kontrabandinės prekės ir narkotinės medžiagos.
Muitinės muziejuje taip pat demonstruojami sulaikyti daiktai bei įvairūs suvenyrai (iškamšos, žvėrelių kailiukai, daiktai, pagaminti iš dramblio kaulo, krokodilo bei gyvačių odos, įvairūs gėrimai su gyvūnais, augalais ar jų dalimis buteliuose ir kt.), pagaminti iš nykstančių gyvūnų ir augalų, kurie saugomi Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos (CITES) konvencijos. Ekspozicija skirta atkreipti lankytojų dėmesį į neteisėtos prekybos nykstančiais laukiniais gyvūnais ir augalais keliamą pavojų gamtai.
Jūrinio konteinerio makete taip pat eksponuojamos muitinės pareigūnų sulaikytos ir suklastotos prekės, pagamintos ir realizuojamos pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises − klastojant žymių firmų prekių ženklus be intelektinės nuosavybės teisių savininko sutikimo.
Edukacinė aplinka užsiėmimo metu gimnazistus įtraukė į muziejininko pasakojimus bei supažindino su gresiančia atsakomybe už galimai vykdomą neteisėtą veiklą kertant Lietuvos Respublikos sieną.Daugiau renginio akimirkų >>>>

Respublikinė astronomijos viktorina „Po žvaigždėtu dangum“

Lapkričio 30 d. vyko respublikinė astronomijos viktorina „Po žvaigždėtu dangum“. Viktorinos rezultatai:

I vieta - Monika Galeckaitė (II e kl., mokyt. A. Griškienė);
II vieta - Aurimas Petkus (II a kl., mokyt. O. Gaubienė);
V vieta - Augustina Lipnevičiūtė (II a kl., mokyt. O. Gaubienė).

Sveikiname!

Bendruomenės renginys „Rudenio spalvos“

Lapkričio 27 d. gimnazijoje vyko bendruomenės renginys „Rudenio spalvos“. Dalyvavo I klasių mišrios tėvelių ir vaikų komandos, svečių komanda iš Vilniaus Emilijos Pliaterytės progimnazijos. Garbės viešnia – buvusios mokinės Ramintos Lukšaitės mama Asta Lukšienė.
Renginio dalyviai smagiai ir turiningai leido laiką: žaidė žaidimą „Spalvotas Vilnius“ (Asta Lukšienė), girdėjo mokslinių pranešimų (S.Grybas, I.Jonušaitė, III b, Erika Saunoriūtė 2e kl.), išklausė I. Daugirdaitės žalią kalbos pamokėlę (I c), atliko gamtos mokslų užduotis (parengė mokytojos J.Bodrije, K.Žekonytė, A.Griškienė) bei turėjo galimybę pasimėgauti E.Sproge (III a kl.), M.Kučinskaitės (Ic), F.Grigaitytės atliekamomis dainomis ir L.Lekstutytės (If) fotokoliažu „Ruduo“.

Daugiau renginio akimirkų >>>>

Išvyka į LR Seimą

Lapkričio mėn. II klasių mokiniai lankėsi LR Seime ir susipažino su LR Seimo kaip Lietuvos įstatymų leidžiamosios institucijos istorija. Mokiniai galėjo stebėti įprastą kasdienį LR Seimo darbą, dalyvavo posėdyje, klausėsi Seimo narių pasisakymų. ... Be to, aplankė ir senąją LR Seimo posėdžių salę, kuri šiuo metu pavadinta Kovo 11-osios Akto sale. Mokiniai galėjo palyginti ir įvertinti LR tautos atstovų darbo sąlygas 1990-1991 m., ką tik atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę, ir dabar (dirbama naujai pastatytoje erdvioje šiuolaikinėje salėje).
Išvyka į Seimą mokiniams buvo pilietinio ugdymo edukacinis užsiėmimas, kurio metu jie turėjo sugalvoti užduotis, atsakyti į gidės klausimus ir imituoti LR Seimo posėdį. Mokiniai savo atliktas užduotis pristatė klasėje ir dalyvavo pačių organizuotoje viktorinoje „Ką žinau apie LR Seimą?“ Dėkojame viktorinų organizatoriams.


Daugiau informacijos >>>>

Matematikos greito sprendimo uždavinių konkursas

2019 m. lapkričio 27 d. gimnazijoje vyko Matematikos greito sprendimo uždavinių konkursas. Konkurse dalyvavo Žirmūnų, Mykolo Biržiškos, Jono Pauliaus II, Simono Daukanto, Žemynos gimnazijų mokiniai. I vietą laimėjo Mykolo Biržiškos ir Žirmūnų gimnazijos mokiniai, II – Žirmūnų ir Simono Daukanto gimnazijų mokiniai, trečią vietą – Simono Daukanto gimnazistai. Žirmūnų gimnazijos prizinių vietų laimėtojai: Rytis Šapka, Vykintas Ramanauskas, Džiugas Budreika.

Monospektaklis „Antigonė“

Lapkričio 27 dieną Žirmūnų gimnazijos II b, c, e, f, g klasių mokiniai, lydimi klasės vadovų ir lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų, žiūrėjo monospektaklį „Antigonė“, sukurtą pagal to paties pavadinimo Antikos dramaturgo tragediją. Inscenizacijos autorė, režisierė ir aktorė – Birutė Mar, vaizdo režisierius – Andrius Jakučionis, kostiumų dailininkė – Jolanta Rimkutė.
Šis spektaklis yra sulaukęs taptautinio pripažinimo. Aktorė Birutė Mar apdovanota už geriausią moters- Antigonės- vaidmenį. Šiame spektaklyje aktorė atlieka net šešis vaidmenis – Antigonės, jos sesers Ismenės, Kreonto, jo sūnaus Haimono, sargybinio bei žynio Teiresijaus.

Meninio skaitymo konkursas

Lapkričio 27 d. gimnazijoje vyko Meninio skaitymo konkursas. Dėkojame visiems dalyviams ir sveikiname geriausius iš geriausių skaitovų.
Konkurso rezultatai:

Brigita Baliulevičiūtė (IV kl.) – I vieta
Hilda Gomaraitė (III kl.) – II vieta
Rapolas Radzevičius (IV kl.) – II vieta
Adrian Klimaševski(I kl.) – III vieta
Jonas Rinkevičius (II kl.) – III vieta
Nojus Ivanauskas (IV kl.) – III vieta

Nacionalinė karjeros savaitė

Lapkričio 26 dieną Vilniaus Senvagės gimnazijoje vyko konferencija „Mano EKO idėja. Prikeltas antram gyvenimui“. Tarp dvidešimties joje dalyvavusių ugydmo įstaigų pranešimus skaitė ir darbus pristatė mūsų gimnazijos II e klasės mokinės Nedmantė Kavaliauskaitė, Saulė Andrejevaitė ir Rasa Masiliūnaitė drauge su technologijų mokytoja Vaida Gailiūniene. Konferencijoje diskutuota apie perteklinio vartojimo keliamas problemas, rūšiavimo, perdirbimo galimybes, ieškota originalių ir kūrybiškų sprendimo būdų, dalintasi idėjomis ir patirtimi organizuojant aplinkosaugą skatinančius renginius.

Daugiau apie renginį čia >>>>

Respublikinis Vilniaus miesto savivaldybės aplinkosauginio ir ekologinio švietimo projekto konkursas „Ekologiškumo virusas plinta“

Lapkričio 21-22d. gimnazijoje vyko jau penktasis respublikinis Vilniaus miesto savivaldybės aplinkosauginio ir ekologinio švietimo projekto konkursas „Ekologiškumo virusas plinta“. Idėjos autorius ir projekto iniciatorius – ketvirtokas Kristijonas Vėgėlė. Kristijonas su savo nenuilstančia komanda dvi dienas skatino mokinius iš Vilniaus, Trakų, Utenos domėtis šiuo metu itin aktualiomis ekologinėmis problemomis, lukštenti sumaniai paslėptus klausimus ir originaliai atlikti kūrybines užduotis. Dėkojame projekto dalyviams, rengėjams, rėmėjams ir ekologiškumo virusu sergantiems mokytojams!

Nacionalinė karjeros savaitė

2019 lapkričio 18-22 d. Žirmūnų gimnazija dalyvavo Nacionalinėje karjeros savaitėje. Gimnazijoje organizuoti karjeros susitikimai, išvykos, e.pamokos. Džiugu, kad kasmet vis daugiau moksleivių tėvų tampa karjeros susitikimų lektoriais, išvykų į darbo vietas iniciatoriais. Drauge mes galime daugiau!

Daugiau nuotraukų čia >>>>

DofE programos veikla ir apdovanojimai

Lapkričio 21 dieną devyni mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo DofE programos apdovanojimų ceremonijoje, kurioje jiems buvo įteikti bronzos ženkleliai. ... Mažiausiai tris mėnesius mokiniai tobulino savo įgūdžius dailės, muzikos, informacinių technologijų, užsienio kalbų ir kitose srityse, be to, žaidė tinklinį, kasdien mankštinosi, plaukiojo, slidinėjo bei užsiėmė kita aktyvia veikla ir neatlygintinai padėjo kitiems šiose organizacijoje: „Maisto bankas“, „Tautmilės gyvūnų prieglauda“, dienos centras „Vaikai – vaikams“ ir jaunimo centras „Žalianamis“. Siekdami asmeninių tikslų, mokiniai ugdėsi laiko planavimo ir veiklos reflektavimo įgūdžių bei atsakomybę. O bandomojo ir kvalifikacinių žygių metu išmoko ne tik išgyvenimui gamtoje reikalingų žemėlapio skaitymo, naudojimosi kompasu ar maisto ruošimo ant laužo, bet ir planavimo bei darbo komandoje įgūdžių. Neabejojame, kad DofE programos „pamokos“ pravers ir ateityje. O štai akimirkos iš LR Seimo Kovo 11-osios salėje vykusio renginio, kuriame mokinius lydėjo gražūs sveikinimo žodžiai, puiki muzika ir šypsenos.

Daugiau nuotraukų čia >>>>

Paskaita „Genetinis pasas kiekvienam: naudingas ar žalingas?“

Lapkričio 18 dieną išplėstinį biologijos kursą besimokantys trečių ir ketvirtų klasių mokiniai dalyvavo mokslinėje paskaitoje VU Medicinos fakultete. Izraelyje dirbanti profesorė Lina Basel-Vanagaitė paskaitoje „Genetinis pasas kiekvienam: naudingas ar žalingas?“ atsakė į šį ir kitus visuomenei aktualius šiuolaikinės genetikos klausimus. Išvyką į paskaitą organizavo mokytoja Daiva Puodžiukienė.

Netradicinė veikla Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje

2019 m. lapkričio 12 d. filmų kūrimo gr. mokiniai lankėsi Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje (VTDK). Su filmo montažo pagrindais mokinius supažindino VTDK lektoriai: kino režisierė, scenaristė ir dailininkė Ramunė Čekuolytė bei montažo režisierius Vytautas Gradeckas.

Daugiau akimirkų čia >>>>

IT konkursas „BEBRAS“

Lapkričio 4-15 d. vyko IT tarptautinis konkursas „Bebras“, kuriame dalyvavo ir mūsų gimnazijos mokiniai. Džiaugiamės mūsų mokinių laimėjimais.

II vieta - Rytis Šapka (IIIa);
V vieta Ernestas Liekis (IIIa);
XI vieta Naglis Burdaitis (IVa);
XI vieta Deividas Aliukas (IVe).

Sveikiname!

Orientacinės varžybos

Lapkričio 9 dieną If klasės mokiniai ir jų tėveliai dalyvavo bendrame renginyje – orientacinėse varžybose. Darganotas šeštadienio oras neišgąsdino – Rotušės aikštėje susirinko daugiau kaip 35 dalyviai. Daugiau :Pasiskirstę į grupes mokiniai, auklėtoja ir tėveliai vaikščiojo po Vilniaus senamiestį ir vykdydami užduotis aplankė daug įvairių vietų, pavyzdžiui, Budelio namus, Pacų viešbutį, Lenkijos ambasadą, Lietuvos dailės muziejų ir dar daugiau. Draugiškų varžybų metu dalyviai bendravo su kalbančiais Vilniaus paminklais, pavyzdžiui, Barboros Radvilaitės, „Žibintininko“ skulptūromis, ieškojo nuolat skubančio žmogaus akiai paprastai nematomų detalių pastatuose ar gatvėse: Vilniaus kompaso Rotušės aikštėje, plytelės „Obuoliukas“ ar „Vilniaus getų plano“. Be to, sužinojome daug naujų istorinių Vilniaus senamiesčio paslapčių, pavyzdžiui, išsiaiškinome „Aušros vartų“ reikšmę. Po visų pasivaikščiojimų tėveliai ir vaikai susirinko papietauti ir pasidalinti įspūdžiais. Orientacines varžybas surengusi klasės tėvų komiteto pirmininkė Aida Baliukevičienė pasirūpino, kad apsiniaukęs ir lietingas šeštadienis būtų praleistas smagiai ir naudingai!

Daugiau nuotraukų čia >>>>

Bronislovo Lubio vardo respublikinis chemijos konkursas

Dalyvaujame respublikiniame chemijos konkurse
Jonavos Senamiesčio gimnazijoje 2019 m. lapkričio mėn. 07 d. vyko penktasis dr. Bronislovo Lubio vardo respublikinis chemijos konkursas. Konkurse varžėsi pagrindinių mokyklų 9–10 klasių ir gimnazijų I-II klasių mokiniai. Žirmūnų gimnazijai atstovavo I–II gimnazijos klasių komanda:

1. Švarlys Matas (IIa)
2. Klimašauskas Rokas (IIf)
3. Adomaitis Mykolas (Ib)
4. Seniucas Marius (Ib)

Komandą konkursui parengė chemijos mokytoja Nijolė Daubaraitė.
Mūsų komanda užėmė III vietą tarp gimnazijų, vykdančių mokinių atranką. Sveikiname!

Daugiau nuotraukų čia >>>>

Forumas „Prancūzų kalba darbui ir karjerai“.

Lapkričio mėn. pradžioje II-IV klasių mokiniai lankėsi forume „Prancūzų kalba darbui ir karjerai“. Čia jie galėjo išgirsti įvairių visuomenės veikėjų pasisakymų apie prancūzų kalbos svarbą politikos, teisės ir verslo srityse. Pranešėjai dalijosi savo sėkmės istorijomis, kurioms įtakos turėjo ir prancūzų kalba (ar žinote, kad ji atvėrė kelią į studijas Prancūzijoje Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovui Arnoldui Pranckevičiui?). Mokiniai kalbino aukštųjų mokyklų ir tarptautinių įmonių (pavyzdžiui, Cognizant ar Transcom) atstovus bei sužinojo, kokias profesines galimybes jiems gali suteikti prancūzų kalba. O didžiausią įspūdį mokiniams paliko kūrybinės dirbtuvės, kuriose jie ieškojo atsakymų, kokį karjeros kelią pasirinkti, arba mokėsi kurti gyvenimo aprašymą prancūzų kalba. Gautos žinios, neabejojame, jiems pravers ir ateityje. Dėkojame forumo organizatoriams – Prancūzijos ambasadai bei Prancūzų institutui!

Gimnazija

Vizija, misija

Mokyklos vizija ir misija.

Atributika

Vėliava, himnas, priesaika.

Istorija

Nuo 1905 m. iki šių dienų.

Ugdymo planas

Ugdymo ir atostogų laikai.

Priėmimas

Tvarka, programos.

Mokinių pasiekimai

Mokinių rezultatai.

Tvarkos

Galiojančios tvarkos.

Biudžetas

2017-2018 m.

Biblioteka

Informacija skaitytojams

Projektiniai darbai

II kl. projektiniai darbai

Laisvos darbo vietos

Laisvų darbo vietų nėra.

Savivalda

Mokiniams


Tvarkaraštis

EgzaminaiTėvams


2% parama

Skirdami paramą gimnazijai Jūs rūpinatės savo vaikų aplinka ir gera savijauta.

  • Vilniaus Žirmūnų gimnazija
  • Įmonės kodas: 190000360
  • Adresas: Žirmūnų g. 37-1, Vilnius 09106
  • Sąskaita AB SEB banke.
  • Sąskaitos Nr. LT 157044060003919210

Maitinimas

Dėl maitinimo organizavimo.

Prevencija

Apie psichoaktyviųjų medžiagų prevenciją.

Kontaktai

Žirmūnų g. 37-1, Vilnius

info@vzg.lt

276-64-00

I - IV: 8:00 val. - 16:00 val.

V: 8:00 - 15:30 val.

Priėmimo laikas