Naujienos

DofE programos kvalifikaciniame žygyje

Rugsėjo 14-15 dienomis dvylika II-IV klasių mokinių leidosi į nuotykį – DofE apdovanojimų programos kvalifikacinį žygį. Tai buvo jau antras žygis po bandomojo, vykusio gegužės 4-5 d. Norint išvengti jį lydėjusių nesėkmių pasikartojimo, teko gerokai paplušėti rengiantis: tiksliai suplanuoti maršrutą, sudaryti meniu ir maisto produktų sąrašą, išsikelti aiškų tikslą. Nepaisydami visų sunkumų, patirtų ruošiantis, ankstų rugsėjo 14-osios dienos rytą mokiniai pajudėjo Neries regioninio parko takais. Netrukus teko pajusti žygio skonį – pečius spaudžiančią kuprinę, kurioje sukrauta dviejų dienų manta, permainingą – tai saule palepinantį, tai lietumi pagąsdinantį – orą ir, žinoma, bendrystės dvasią. Kartu žygiuodami, gamindami maistą, statydami palapines ir sutemus sėdėdami prie laužo antrokai ir ketvirtokai netruko suartėti ir tapti vieninga, sklandžiai veikiančia komanda. Kartu mokiniai vykdė ir užsibrėžtą žygio tikslą – fotografavo ir rinko bioindikatorius, siekdami nustatyti parko užterštumo lygį. Rugsėjo 15-osios popietę, įveikę dvidešimt keturis kilometrus, pamatę daug nuostabių gamtos vaizdų ir nemažai lankytinų objektų, jie sėkmingai pasiekė kelionės tikslą. Taigi šis žygis, nors ir pareikalavo daugybės laiko, jėgų ir atsidavimo, neabejotinai tiek pat daug davė: žinių, naujų potyrių ir gerų emocijų.

Žygio akimirkos >>>>

XIII kartą gimnazistai laikė LR Konstitucijos egzaminą

Daugelis įsivaizduoja Konstituciją kaip statišką, gal net nuobodų dokumentą. Tačiau tai labai klaidingas įspūdis – Konstitucija tiek savo raide, tiek dvasia labai dinamiška ir įdomi, o su jos konkrečiais straipsniais dažnai susiduriame kiekvieną dieną, patys net to nesuprasdami. Šiais metais Konstitucijos egzaminas – jau XIII, tad spalio 3 d. (ketvirtadienį) 10 val. gimnazijos II-IV klasių 205 gimnazistai sprendė LR Konstitucijos egzamino užduotis. Keturiolika gimnazistų teisingai atsakė į 23 ir daugiau klausimų bei pateko į II etapą, kuris vyks spalio 17 d. (ketvirtadienį) 10 val. 201 kab. Sveikiname gimnazistus(aktyvi nuoroda į sąrašą), patekusius į II etapą:
Ignas Labanauskas (IIa)
Mindaugas Butkus (IIa)
Julia-Helena Blaževičiūtė (IIa)
Monika Ložytė (IIb)
Milda Klusaitė (IIb)
Evita Grušaitė (IIb)
Domas Dringelis (IIf)
Adas Triaušys (IIf)
Austėja Miliūtė (IIf)
Kamilė Pesliakaitė (IIf)
Aušrinė Subačiūtė (IIf)
Jurgita Radavičiūtė (IIf)
Patricija Šmigelskytė (IIf)
Austėja Bartuškevičiūtė (IIf)


Renginio akimirkos >>>>

Akcija „Baltijos kelio vasara“

1989 m. rugpjūčio 23 d. Baltijos tautos taikia demonstracija išreiškė savo apsisprendimą ir norą būti nepriklausomos. 2019 m. minime 30-ąsias šio įvykio metines.
Prisidėdama prie šios įsimintinos ir svarbios datos minėjimo, Vilniaus Žirmūnų gimnazija šiuos mokslo metus pradėjo akcija „Baltijos kelio vasara“, kuri įvyko 2019 m. rugsėjo 2 d. Dalyvavo Antakalnio progimnazijos, VGTU licėjaus, Emilijos Pliaterytės progimnazijos, Tuskulėnų gimnazijos, Prano Mašioto pradinės ir Žirmūnų gimnazijos bendruomenės. Jos susikibo rankomis ir simboliškai apjuosė abu Neries krantus nuo Valakampių iki Šilo tilto.

Renginio akimirkos >>>>

Europos kalbų diena

Rugsėjo 26 d. gimnazijoje paminėjome Europos kalbų dieną. Vyko teminės pamokos, mokinių piešinių paroda, DSD I diplomų teikimas, diskusija apie užsienio kalbų mokėjimo svarbą. Diskusijoje dalyvavo buvusios gimnazijos mokinės Vaiva Šilabritaitė ir Karina Urbanavičiūtė.

Renginio akimirkos >>>>

Gimnazistams įteikti tarptautiniai vokiečių kalbos diplomai-sveikiname!

Rugsėjo 26 d. 28-iems Žirmūnų gimnazijos moksleiviams įteikti tarptautiniai vokiečių kalbos diplomai. Diplomų teikimo šventėje dalyvavo Vokietijos ambasados kultūros referentas p. Thomas Pfanne, vokiečių kalbos koordinatorius Lietuvoje p. Alexander Schleich, buvusi moksleivė, DAAD stipendininkė Bazilė Gancevičiūtė, tėvų vardu moksleivius sveikino p. Nerijus Patumsis,administracijos vardu direktoriaus pavaduotoja Danutė Okunienė.

Minint rugsėjo 23-iąją - Lietuvos žydų genocido dieną

Tą dieną 1943 m. buvo likviduotas Vilniaus žydų getas, kuris buvo suformuotas 1941 m. rugsėjo 6 d. Vilniaus senamiestyje veikė du getai (Didysis ir Mažasis, arba Nr. 1 ir Nr. 2). Didžiajame gete buvo įkalinta apie 29 tūkst., Mažajame – apie 9 tūkst. žydų. Getai buvo perpildyti žmonių. Gyvenamojo ploto trūkumo problemą nacių valdžia „sprendė“ masinių žudynių akcijomis. Daugiau čia(Aktyvi nuoroda ir atsiskleidžia likęs tekstas)
IIa ir IIf klasių gimnazistai apsilankė Žydų kultūros ir informacijos centre, vienintelėje vietoje Lietuvoje, kurioje yra įrengta unikali ekspozicija. Ją sudaro (šis centras įrengtas žydų geto teritorijoje) įrengta „malina“ bei Vilniaus geto gyvenimą atspindinti plakatų paroda.
Vilniaus getas – tai slėptuvės, kuriose žydai bandė išgelbėti savo artimųjų ar savo gyvybę. Nacių okupacijos metais žodis „malina“ mieste pradėjo skambėti vis dažniau. „Malinas“ įrenginėjo naktimis, jos kūrėsi rūsiuose, po šiukšlių dėžėmis – visur, kur tik leido žmogaus fantazija. Iš pradžių „malinos“ gete buvo gan primityvios – rūsiuose, tamsiuose kambarėliuose, palėpėse ir panašiose vietose. „Malinos“ buvo prabangios ir skurdžios, didelės ir mažos, skirtos vienai šeimai, o kartais net šimtams žmonių. Paskutinėmis geto dienomis slėptuvių įrengimo menas pasiekė didžiausių aukštumų. Išaugo visas požeminis miestas.
Aplankę šią ekspoziciją mokiniai fragmentiškai susipažino su II pasaulinio karo baisumais ir išgyvenimo pastangomis.

Daugiau informacijos >>>>

Mūsų mokiniai - miniatiūrų parodos dalyviai ir laureatai

Rugsėjo 16 d. Vilniaus miesto savivaldybėje atidaryta tradicinė Vilniaus miesto mokyklų mokinių ir mokytojų miniatiūrų paroda „Vilnius miniatiūrose“. Renginį organizuoja miesto dailės mokytojų metodinė grupė. Šiemet kūrybinius darbus eksponavo mūsų gimnazijos mokiniai Rapolas Radzevičius, Laura Balžekaitė, Goda Paulėkaitė, Karolis Lukoševičius, Lėja Punytė, o Dainora Kizytė tapo konkurso laureate. Sveikiname mūsų gimnazistus!

Daugiau nuotraukų >>>>

Pamokos netradicinėjė aplinkoje

I klasių mokiniai, jų auklėtojai bei mokytojai rugsėjo 11 d. iš gimnazijos persikėlė į Nemenčinės miškus. Netradicinėjė aplinkoje vyko komandos formavimo ir pažintiniai užsiėmimai. Pirmokams pamokos vyko pagal tokį tvarkaraštį:
• Psichologija (gimnazijos psichologės Žydrė Arlauskaitė ir Malgožata Garnatkevičiūtė)
• Judrūs komandos formavimo žaidimai (fizinio ugdymo mokytoja Jolanta Jurčiuvienė)
• Gimnazijos istorija ( istorijos mokytojas Martynas Maniušis)
• Socialinė drama (socialinė pedagogė Jolanta Burzdikienė)
• Mokymasis iš patirties ( DoFe programos vadovė Laura Palumickaitė)
• Susitikimas su VŽG moksleivių Senatu ir gimnazijos direktoriumi Edmundu Grigaliūnu.
Stovyklos tikslai – sudaryti sąlygas VŽG pirmų klasių mokiniams bei jų pedagogams susipažinti; supažindinti mokinius su VŽG istorija bei tradicijomis; skatinti pirmokus veikti, bendrauti ir bendradarbiauti su savo bendraklasiais bei kitais VŽG bendruomenės nariais; skatinti mokinius atrasti ir užimti savo vietą bendruomenėje.

Daugiau nuotraukų >>>>

Rugsėjo taku grįžome į klases. Akimirkos.

Kviečiame dalyvauti akcijoje „Baltijos kelio vasara“

1989 m. rugpjūčio 23 d. Baltijos tautos taikia demonstracija išreiškė savo apsisprendimą ir norą būti nepriklausomos. 2019 m. minime 30-ąsias šio įvykio metines. Prisidėdama prie šios įsimintinos ir svarbios datos minėjimo, Vilniaus Žirmūnų gimnazija kviečia kitus mokslo metus pradėti akcija „Baltijos kelio vasara“, kuri vyks 2019 m. rugsėjo 2 d. (pirmadienį) 11.30 val. Kviečiame Antakalnio ir Žirmūnų mikrorajonuose esančias švietimo įstaigų, gyventojų bei kitas bendruomenes susikibti rankomis bei simboliškai apjuosti abu Neries krantus nuo Valakampių iki Šilo tilto.

Gimnazija

Vizija, misija

Mokyklos vizija ir misija.

Atributika

Vėliava, himnas, priesaika.

Istorija

Nuo 1905 m. iki šių dienų.

Ugdymo planas

Ugdymo ir atostogų laikai.

Priėmimas

Tvarka, programos.

Mokinių pasiekimai

Mokinių rezultatai.

Tvarkos

Galiojančios tvarkos.

Biudžetas

2017-2018 m.

Biblioteka

Informacija skaitytojams

Projektiniai darbai

II kl. projektiniai darbai

Laisvos darbo vietos

Laisvų darbo vietų nėra.

Savivalda

Mokiniams


Tvarkaraštis

EgzaminaiTėvams


2% parama

Skirdami paramą gimnazijai Jūs rūpinatės savo vaikų aplinka ir gera savijauta.

  • Vilniaus Žirmūnų gimnazija
  • Įmonės kodas: 190000360
  • Adresas: Žirmūnų g. 37-1, Vilnius 09106
  • Sąskaita AB SEB banke.
  • Sąskaitos Nr. LT 157044060003919210

Maitinimas

Dėl maitinimo organizavimo.

Prevencija

Apie psichoaktyviųjų medžiagų prevenciją.

Kontaktai

Žirmūnų g. 37-1, Vilnius

info@vzg.lt

276-64-00

I - IV: 8:00 val. - 16:00 val.

V: 8:00 - 15:30 val.

Priėmimo laikas